Chlamýdie

Chlamýdie

Chlamýdie je podle mě hybrid mezi mikrobem a virem. Jedná se vlastně o mikroba, ale množí se uvnitř buňky jako virus a zde se chová jako parazit. Každopádně je miniaturní, aby se do buněk vešel, a nenápadný, aby si ho imunitní systém nevšiml moc brzy, protože se množí dosti pomalu. Produkuje minimum jedovatých zplodin a tak imunitu neinspiruje k razantnímu útoku a plíživý nárůst jeho počtu není tak zřetelný, protože je skryt jako ninja v buňkách.
Tvorba zánětu bývá spíše vzácností. Imunita identifikuje chlamýdii celkem laxně (fláká se) a likviduje ji jen jako cizorodou bílkovinu. Záleží tedy hlavně na kondici imunity. Z toho vyplývá, že nejsnadněji napadá dlouhodoběji oslabené a povětšinou starší jedince a podílí se na zkrácení jejich trápení se se životem.

Chlamýdie se dostávají mezi lid pokašláváním v kapénkách a jsou dosti citlivé na dostatek vlhkosti. Vlastní nakažení je třeba provádět většinou dlouhodobějším pobytem ve společné domácnosti s člověkem z předchozího odstavce. Jste-li ale oslabeni jaterními poruchami, infekcí, virózou, kandidózou (kvasinky), ozářeni či přizabiti chemicky, půjde to mnohem snadněji.

Typické místo nákazy je vaše potrubí, cévy a průdušky. Zde se potvory zavrtají do slizničních buněk nebo výstelky cév a množí se k obrazu svému. Dotyčné buňky nejdříve zduřují a ještě než prasknou s výronem své cytoplazmy plné chlamýdií do okolí, tak zužují průsvit dutého orgánu, který vyvolá další potíže s hydrodynamickou nebo aerodynamickou turbulencí. Aerodynamická ve zúžených průduškách umožňuje drážděním chrchlat kapénky do okolí a tak udržovat rod. Hydrodynamická způsobuje ukládání složek z krve směrem k ucpávání cév, abyste tu dlouho neotravovali, když už nejste schopni z jakýchkoliv důvodů udržet dobrou imunitu (viz Infarkt).

Viz Zápal plic: Na tuto chorobu se ve vyšším věku nejčastěji umírá v souvislosti se srdeční slabostí. Dochází k tomu tak, že pravá komora srdce čepuje vleže snadněji do plic krev, ale levá ji obtížněji v téže situaci z plic odebírá a tlačí do velkého oběhu. V plicích se hromadí takto v noci už během hodiny až 1 litr (!) krve navíc, čímž ležícího přidušuje snížením dechového objemu a utlačuje plicní tkáň i průdušky a v nich patogenní mikroby a zvláště pomaleji se množící chlamýdie, jimž však městnavý tok krve náramně vyhovuje. Pomalu a nenápadně se zužují průdušky, houstne hlen a vy pokašláváte, dáváte chlamýdiím možnost přestupu na jiné, hůře dýcháte, funíte do schodů. To zpětně zvyšuje námahu srdce, které časem přestane být schopno bít. Je to past na srdce i plíce a začarovaný kruh.

Tento proces se dá nadlouho oddálit tím, že si starší nebo kašlající člověk dá do poloviny postele šikmou desku pod matraci tak, aby měl hlavu o 15–25 cm výše. Tak jsou plíce výše než srdce a srdce výše než nohy a pánevní orgány. Tím je rozložení krve v ochabujícím cévním systému pro postiženého výrazně šetrnější a přidáte mu tak i dost let života, než se nastydne nebo dorazí jinak.

Vhodné je při imunitní nedostatečnosti se vyhýbat nosičům chlamýdií a jejich obydlí, většinou starším lidem, z nichž cítíte typický stařecký odér.

Užívá se po několik týdnů, obvykle současně s další antibiotickou terapií lékaře. Krmivo lehce stravitelné, viz též Horečka.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z divizny+ + Bylinný extrakt z tymiánu+ 3 + 3 lžičky do 3–5 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3–4× denně. Práškový vitamin C 0,5–1 g 3–5× denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+. Betaglukany z hlívy ústřičné  2-3 tablety denně (možno s Bylinným extraktem z tymiánu, třapatky, lichořeřišnice, měsíčku).
Yacca 3–4× denně 1–2. Dlouhodobě i po zlepšení stavu. Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1–3× denně.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3× denně.
Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ užívat 2–4× denně 1–3 lžičky. Pupalkový olej 3× denně 1 lžička. Vápník + hořčík 3× denně 1 lžička.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Bylinný olej z měsíčku+ mazat mízní oblasti - třísla, podpaží, podčelistní a příušní oblast 1–2× denně.
Bylinný olej z měsíčku+ mazat hrudník a případné lokality zánětlivých procesů zevně 1–2× denně.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25–40 % – viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2–4× denně 2–10 minut a na noc 15–30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1–6× denně.

Přihlášení uživatele