Čištění organizmu

Čištění organizmu

Povídá manžel ženě při spatření své ratolesti, která se právě přiblížila už poněkolikáté ze zabláceného hřiště: „Tohle přece nebudu pořád mýt, uděláme si jiné!“

Situace je ale taková, že kdo včas nečistí, má tamo značné nánosy. Později mohou nánosy obtěžovat, překážet a nakonec vás dostanou na dno.

Nánosy ale nemusejí být jen zevní, které se čistí velmi pohodlně, například sprchou apod. Skryté nánosy uvnitř lze zprvu jen předpokládat, vyvozovat. Ty jsou neviditelné a tudíž tajemné, strašidelné, nebezpečné až děsivé. Čím méně o nich víte, tím více se jich bojíte a tím více utrácíte za příslib očištění od dealerů, vymývajícími vhodnými metodami váš vystrašený mozek i plnou peněženku.

Doporučení dědka kořenáře

Pokusím se vám nabídnout to, co používám já. V první řadě by bylo vhodné si přečíst O rozmrzlé vodě, Dýchací sifon SIF o Yaccea a potom se vrátit sem (a nakonec celé tyto stránky).

Užívá se nejlépe 1× furt. (Poznámka překladatele z lidové češtiny: Furt je: spisovně pořád, stále, ad libitum a perdendosi.) (Poznámka překladatele z latiny: Ad libitum je: dle uvážení, libovolně; perdendosi je: do vytracena.) (Poznámka autora: „Vono by to mělo bejt jako taková samozřejmost, jako, že když se mejou ruce nebo xicht.“) (Poznámka korektora: xicht je spisovně obličej.) (Poznámka nakladatele: O tohle to bude dražší!) (Poznámka čtenáře: ... ... ... doplňte si po libosti.)

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, detoxikace pro všechny, pít po jídlech nebo mimo jídla 3× denně. Jetelová směs GGK 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pro ženy, pít mimo jídla nebo před jídly 2–3× denně. Bylinný extrakt z vrbovky+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pro muže, pít obvykle mimo jídla 2–3× denně. Bylinný extrakt z máty+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, u koho je slabší oběh, pít obvykle mimo jídla nebo před jídly 5–15 minut 2× denně. Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4–5 dcl vody, v níž může být rozpuštěna špetka Práškový vitamin C, a pít podle chuti mimo jídla 1–3× denně. (Lze případně Bylinný extrakt z borůvky+ 1–2 lžičky.) Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3× denně. Yacca 3–4× denně. Velmi dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1× denně 1 večer, 2 týdny 2× denně 1, 2 týdny 3× denně 1 atd. Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1–3 dcl, odpoledne 1–4 dcl, navečer 0,2–1 l (viz kapitola o rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, především u koho jsou pihy a skvrny na pokožce nebo kruhy a vaky pod očima, pít po jídlech 3× denně. Slunečnicový, lněný olej, bylinná kaše z ostropestřece, lopuchu, benediktu, libečku 3×D 1-2 lžíce na jídlo, po jídle, ale ne na noc. Pupalkový olej 3× denně 1–2 lžičky. Lecitin 1,3 g 3× denně 1 (jen u starších přes třicet). Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2–3× denně 1 (jen u starších přes třicet). Vápník + hořčík 2–3× denně ½–1 lžička.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Plošně mazat prsa (ženy, hermafrodité) roztaženou dlaní (jako kdybyste hrnuli vodu po stole) s pomocí Oleje z měsíčku od dolního konce hrudní kosti směrem do podpaží jemně, s citem a pomalu. Na okraji hrudníku před podpažím dvakrát zakroužit, aby se lymfa dostala do uzlin. V místech bulek lze také při dalším tahu provést několik lehkých krouživých pohybů. Nakonec olej setřít a nenechávat schnout na kůži. Maže se 1x obden až 2× denně.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25–40 % – viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2–4× denně 2–10 minut a na noc 15–60 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního až krčního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem, rameny, otáčet krkem ve směrech „nemáme, máme, nevíme“ a také otáčet hlavou. Cvičit častokrát několik minut během celého dne. Meditační cvičení pro posílení Ducha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte nějaký čas po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom cestujte myslí do svého nejbližšího okolí a provádějte prohřívání i zde. Po zvládnutí blízkého okolí pokračujte do vzdálenějšího. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost nebo že vás to unavuje.

Dechová cvičení a cvičení rozhýbávající páteř.

Další doporučení

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Studovat duchovní zdroje, hledat duchovního učitele. Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1–4× denně asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním balónu Zadbalon průměr 20 cm, pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Udržovat nohy a ruce pokud možno teplé. Do postele si vzít šátek nebo šálu na krk, ponožky, zmrzlíci i rukavice, pánské spodky a čelenku nebo kulicha a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma). Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15–25 cm od roviny postele.

Doporučuji častější koupel v příboji v čistém moři (je to obvykle dosti drahé).

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele