Imunitní nedostatečnost

Imunitní nedostatečnost

Může nastat situace, kdy jste Zevní bylinný extrakt z dubu+ někde vytratili z kapsy, Bylinný extrakt z tymiánu+ došla a Bylinný olej z měsíčku+ nemůžete najít.

A nedej bóže, aby vás začlo pobolívat v krku nebo vás ochutnalo klíště. Tak to je ta „zaručeně pravá“ imunitní nedostatečnost.

Při všech infekčních chorobách je nezbytné být v klidu a zbavit se stresů, protože stres díky hormonům (katecholaminy) mění rozložení krve v těle, krevní tlak a srdeční tep. Při stresu se krev přemisťuje převážně do mozku a svalů a tím imunita nemůže dostatečně fungovat u vnitřních orgánů jako jsou mandle, jícen, žaludek, střeva, žlučník, slinivka, slezina, játra, ledviny, pohlavní orgány a plíce. Při dlouhodobém stresu a frustraci se snižuje počet bílých krvinek.

I velikost bílých krvinek může být problémem. Například streptokokové obtěžují v celém těle, kde je celkem dobře imunita eliminuje, ale v srdci za nimi nemůže. Relativně veliké bílé krvinky jsou prudkým prouděním krve s turbulencí snadno strhávány od likvidace streptokoků nalepených na srdeční nitrobláně (endokardu), kteří se potom v pohodě množí, odumírají, zavápňují, deformují endokard a pod ním srdeční svalovinu i chlopně. A máte srdeční vadu, aniž si uvědomujete, kde jste k ní přišli. Neleželi jste!

To je také hlavní důvod pro použití antibiotik, i když třeba na viry nezabírají – ovšem viry oslabený organizmus se špatně brání i jiné nákaze...

Užívá se po několik dnů až týdnů do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 2 lžičky do 1–2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3–5× denně. Práškový vitamin C 0,5–1 g 3–5× denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+). Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1–3× denně. Yacca 3–4× denně 1–2. Krátkodobě do zlepšení stavu. Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1–3 dcl, odpoledne 1–4 dcl, navečer 0,2–1 l (viz kapitola o rozmrzlé vodě).

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3× denně. Bylinný olej z měsíčku+ užívat 2–4× denně 1–3 lžičky. Pupalkový olej 3× denně 1 lžička. Vápník + hořčík 3× denně 1 lžička.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ mazat hrudník a případné lokality zánětlivých procesů zevně 1–2× denně. Bylinný olej z měsíčku+ mazat mízní oblasti – třísla, podpaží, podčelistní a příušní oblast 1–2× denně. Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25–40 %- viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2–4× denně 2–10 minut a na noc 15–30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1–6× denně.

Další doporučení

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat. Udržovat nohy a ruce pokud možno teplé. Do postele si vzít šátek nebo šálu na krk, ponožky, zmrzlíci i rukavice, pánské spodky a čelenku nebo kulicha a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma). Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15–25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele