Plísně

Plísně

Být plesnivý je v podstatě normální, protože plísně jako rozkladný primitivní organizmus musejí stále něco rozkládat, je to jejich obživa i poslání. Kdyby plísně nebyly, tak by nemohl být ani život, protože by nebylo z čeho stavět. Plísně dávají do oběhu organický materiál, z něhož je postaveno všechno živé, co naše oko, případně mikroskop, zří, a jsou tedy aktivním automatickým ekologickým recyklátorem. Možná poněkud aktivnějším, než by se nám mnohdy hodilo.

Vyšší živé organizmy jsou živé právě proto, že po nějaký čas dokáží plísním odolávat. Ale když přestanou, tak je to od života znamení, že bude brzo konečná; vystupovat... (a stanou se potravou plísním).

Starší lidé jsou plísňovým rozkladem mnohdy i cítit, i jejich obydlí, a často je to důvod, proč mladší člověk má určitý odpor k věcem z pozůstalosti. Máte-li ale jako pozdrav z koupelí, lázní nebo plaveckého bazénu plísně mezi prsty na nohou, v okolí přirození apod., tak to neznamená, že musíte brzy umřít, ale že si máte koupit Zevní bylinný extrakt z dubu+.

Užívá se po několik dnů až měsíců do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 + 2 lžičky do 1–2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3–5× denně.
Práškový vitamin C 0,25–0,5 g lze zapíjet extraktem z tymiánu viz výše. Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno i s Bylinný extrakt z tymiánu+). Yacca 4–6× denně. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1× denně 1 večer, 2 týdny 2× denně 1, 2 týdny 3× denně 1 atd. Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1–3 dcl, odpoledne 1–4 dcl, navečer 0,2–1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3× denně. Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1–2 dcl teplé vody, pít před jídly 5–15 minut 3× denně.
Pupalkový olej 3× denně 1 lžička. Bylinný olej z měsíčku+ užívat 2–4× denně 1–3 lžičky.
Vápník + hořčík 3× denně ½ lžičky.

Zevně

Zevní bylinný extrakt z dubu+ 1–3× denně aplikovat zevně neředěné nebo čerstvě ředěné vodou 1:4–20 do míst výskytu plísní. Je-li to na sliznicích, potom se aplikuje na ně navíc 1–2× denně Bylinný olej z měsíčku+ Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25–40 % – viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2–4× denně 2–10 minut a na noc 15–30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1–6× denně.

Páteř rozhýbávat cvičením nejméně 4× denně.

Další doporučení

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat. Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15–25 cm od roviny postele. Krystal broušeného křišťálu 2–6× denně uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad plísněmi tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10–15 minut).

Přihlášení uživatele