Překyselení organismu

Překyselení organismu

Lokální (místní, tedy v dané části těla) překyselení omezuje buňkám možnost vyloučit do daného prostoru svoje zplodiny a přecházejí přes stav zástavy funkce a otok v postupné oslabování až odumírání.

Překyselení je doprovázeno hypoglykémií a až nezvladatelnou chutí na něco sladkého. Když si vezmete něco sladkého a játra to ihned vypustí do hladového oběhu pro vaše uspokojení, slinivka si všimne náhlého rozdílu v množství cukru v krvi a vypustí do vás během asi půl hodiny inzulín, aby se cukr vstřebal do buněk. Kupodivu nejsnáz a zcela zákeřně se uloží do buněk tukových. A za hodinu máte zase hlad, který lze léčit naštváním se, tělesnou námahou, zdřímnutím si nebo o5 (to jsem moderní, což?) potupně pamlskem.

Překyselení spotřebovává volné neutralizující kationty, zvláště vápník, který kyseliny doprovází z těla ven. Potom ovšem ve figuře chybí. Překyselení také rozšiřuje cévy a krev v nich snadněji městná až do fáze, kdy krvinky čekající na odstavené koleji kdesi na cestě spotřebují svůj vlastní kyslík a nemohou ho předat dál. Tím dochází k akceleraci hypoxie a jejích negativního vlivu na práci buněk včetně bílých krvinek a tím i imunity.

Otoky vaziv dotlačené kyseliny do blízkosti nervů svými volnými elektrony indukují v nervovém systému falešné signály. Ten je jejich eliminací přetěžován a svým zvýšeným výkonem také metabolicky samointoxikován, což tělo nutí k produkci stresových hormonů, které umožňují i takto nepříznivé podmínky nějaký čas přežívat.

Stresové hormony jsou ale určeny k akci – boj nebo útěk. To dělá hlavně adrenalin. Rozpohybujete-li tělo, tak uvolněné živiny i kyslík dopravíte z rezerv do tkání a překonáte krizi.

Když sedíme u PC, tak stresem a nehybností nás nic nenutí dýchat. Tím se překyselujeme. Krev městná nejvíce v břiše a v nohách. Proto je nezbytný pohyb, aby se nám v těle trochu protočila krev a neměstnala.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ 2 lžičky do 2 dcl vody, pít 2-3×D. Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4–5 dcl vody, v níž může být rozpuštěna špetka Práškový vitamin C, a pít podle chuti mimo jídla 1–3× denně. (Lze případně Bylinný extrakt z borůvky+ 1–2 lžičky.) Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D. Bylinná kaše z ostropestřece s pampeliškou+ 3×D 2 lžíce na hotový pokrm. Vápník + hořčík 1×D 1 lžička. Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 1×D (cca 3× do týdne). Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2–3× denně 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Nedýcháme-li, tedy Dýchací sifon SIF. Překyselené svaly netvoří teplo, protože nemají kyslík pro mikrochvěcí teplozdrojné pohyby a stydneme. Přestává nám fungovat mozek a, čím více nás to štve, tím méně se dobíráme k nějakému řešení a navíc začínáme rychleji zapomínat i to, co jsme právě přečetli. Takže pozor na studené končetiny, únavu, deprese, chuť na sladké, ztrátu krátkodobé paměti a soustředění, protože toto jsou zřetelné znaky aktuální intoxikace v důsledku přidušení.

Pokud stav dovolí, tak chůze denně minimálně 5 km. Pokud je stav ještě lepší tak Novpoklony 4xD 5-10, Zadbalon 4xD půlminutu.

Další doporučení

Jídla jaterně šetrná - určitě bez margarínů (ztužené tuky), uzenin, koření, cukru, bílé mouky, kyselých potravin (hlavně citrusy ap.), tepelně barevně změněných, smažených a konzervovaných potravin, Éček. Omezit maso a brambory.

Přihlášení uživatele