Rekonvalescence

Rekonvalescence

Stav po nemoci, kdy jste sice vyléčeni, ale nepoužitelní, se nazývá rekonvalescence. V podstatě se organizmus potřebuje vyléčit z léčby. Většinou jsou zároveň zmenšená játra, která musejí rychle regenerovat. Je třeba totiž vyčistit chemické zbytky (bordel) po léčbě i lécích a postupnou zátěží se zase adaptovat do práce.

Co ztuhlo, rozcvičit, co změklo, ztuhnout. A když to nechce poslechnout, tak masáž. Tak se mi zdá, že jsem to napsal nějak dvojsmyslně...

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení situace. Potrava s výrazně sníženým přídělem masných produktů a tuků. Podle našich předků se dělal výživný odvar z kvoptáka, který je zajímavý tím, že má optimální složení bílkovin poněkud připomínající krevní a tudíž je vhodným stavebním kamenem k dispozici játrům (ne kvopták, ale odvar). I ostatní krmivo doporučuji lehce stravitelné a jaterně dietní.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 lžičky do 4 dcl teplé vody, v níž je rozpuštěna jedna lžíce Fruktózy a čtvrt lžičky Práškový vitamin C. Upíjet podle chuti 2-4×D. (Lze případně s extraktem z ostropestřce 1-2 lžičky.)
Práškový vitamin C 0,5 g 1-2×D.
Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla. 
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet). Pupalkový olej 3×D 1 lžička. Vláknina 4-8 g prášku do 100 ml tekutiny 2x denně, nejlépe ráno a večer půl hodiny před jídlem.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Bylinný olej z měsíčku+ 1×D masírovat postižené oblasti. Přebytek oleje setřít hadříkem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět častěji během dne co nejdéle řízené dýchání v modifikaci Ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Meditační cvičení při nespecifických poruchách: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Dostatek kyslíku je nezbytností pro účinnost jaterních funkcí. Takže vyhýbat se vydýchaným prostorám, větrat a provádět dechová i pohybová cvičení. Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad játry tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele