Slabost, nadměrná únava až únavový syndrom

Slabost, nadměrná únava až únavový syndrom

Příčiny slabosti a únavy spočívají v nedostatku kyslíku či krve, nedostatku živin, poruchách udržování stálého pH, otravě přebytkem nebo i nedostatkem nějakých látek ovlivňujících metabolizmus, JON, hormonální nebo nervové poruše. A těch možností a jejich kombinací je tolik, že na každého se dostane a každý bude mít originál.

Při tom může mít každý navíc ještě speciální záchvaty pracovní neschopnosti. Ty jsou zvláštní kapitolou speciálních záchvatů slabosti a nadměrné únavy na pracovištích, které se dostavují ze dvou příčin. První je tradičně nechuť pracovat. Druhá je zajímavým úkazem, kdy se vám po jídle odkrví mozek asi na půl hodiny a chce se vám spát, siestit si, protože jste v podstatě s odkrveným mozkem práce neschopní. O kvalitě práce v tomto čase nemůže být řeč (viz též Malátnost).

Toto stádium lze překonat stresem a psychickým pracovním vypětím, ale bude při tom současně docházet k poruše trávení a z toho mohou vzniknout vyprazdňovací křeče po duševním uvolnění. Tak střevo reaguje na znovuzakrvení své stěny, což dekóduje jako přeplnění. Při tomto způsobu vyprazdňování můžete nabýt dojmu, že vás chce tělo zbavit podoby. A někdy se mu to i daří včetně barev.

Měl jsem v zimě zajímavý telefonát od ženy s letitým únavovým syndromem, kdy ani nevycházela z místnosti, která po měsíci pití Bylinný extrakt z hruškyGHBylinný extrakt z ostropestřece+ a bublání Sifonem 6 se cítila natolik fit a plná energie, že se vydala za dcerou, aby jí pomohla s domácností. Druhý den ji odvezli zpět, protože se jí to vrátilo. Přestala pít čaje a bublat, přece ty krámy nepovleče s sebou. Za další tři dny již plná sil mi volá: „Pane Nový, vy jste mi teda dal...“ Nu, dohodli jsme se, že to bude chtít zřetelně déle. Ale podobných telefonátů bylo dost a pro radost.

Užívá se po několik měsíců i více do zlepšení stavu a ústupu obtíží. VIL řekl, že učitseučitseučitse, já říkám v tomto případě: čistitčistitčistit, dýchat a až to půjde, tak i hýbat.

Přihlášení uživatele