Vazivová degenerace - viz Degenerace vaziv

Vazivová degenerace

Vazivová degenerace - viz Degenerace vaziv.

Vědět o degeneraci vaziv co nejvíce, znamená dozvědět se více o podstatě života a stárnutí. Hluboké pochopení této kapitoly změní váš názor na životosprávu i na příčiny většiny chorob. Je to základna, ze které se dá vyrazit do dlouhověkosti.
Ovšem čtení to je na několikrát po sobě a dosti přemýšlení mezi tím. Je to dar, který asi nebude doceněn. (Počtěte si O rozmrzlé vodě a O dýchání sifonem).

Podle mne se totiž ve vazivech usazuje JON asi 2× více než v ostatních tkáních. A to je problém.

Když se rodíte, tak jste ze 75 % voda, když jdete do kytek, tak z 50 %. Z toho vyplývá, že je ve vás uloženo asi 15 - 25 kg bordelu JON místo vody, do které by játra mohla odkládat JON na pozdější detoxikaci. Představte si vazivovou buňku naplněnou z pětiny až čtvrtiny (i více) jakýmisi solemi. Tyto soli jsou přirozeně hygroskopické a snaží se vázat vodu. Proto máte vazivové buňky už za hodinu po rozhýbání opět oteklé a nacucané. To vás nutí se po vstávání ze židle opět pomalu narovnávat a lehce rozcvičovat. Pochopitelně obsažený balast JON (a jím blokovaná voda) snižuje pružnost i pevnost vaziv. Bohužel snižuje také možnost buněk přijímat živiny a vylučovat zplodiny (omezuje difuzi). Výsledkem je tato kapitola a proces stárnutí.

Přihlášení uživatele