Zánět obecně

Zánět obecně

Obrana organizmu proti infekci v konkrétní lokalitě probíhá formou zánětu. Je to proces aktivizace imunity a enzymů, zvýšení teploty a překrvení v dané lokalitě, regenerace a boje o opravu organizmu. Zánětlivý proces je ale potřebné řídit, aby se nevymkl a nezpůsobil další obtížně napravitelné škody. Proto pomáháte imunitě tak, aby zánět rychle odezněl, což je znakem úspěšnosti postupu.

Při neúspěchu je nezbytné povolat na pomoc antibiotika, která převezmou boj za prohrávající imunitu. Při dalších neúspěších někdy nezbývá než nebezpečné projevy obrany organizmu zánětem tlumit hormonálně, což sice zvyšuje toleranci těla na dráždění, ale neléčí.

V případě nevyléčitelnosti ale opět přicházejí na scénu byliny, protože jsou lepší než nic.

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-6×D. (Případně lze přidat ještě 2 lžičky + Bylinný extrakt z lichořeřišnice, pelyňku, třapatky, kotvičníku pro posílení protimikrobiálního působení.) Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D. Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ + Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1+1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ 3-4×D 2-4 lžičky. Pupalkový olej, nebo Lněný olej extrahovaný CO2 3×D 1 lžička na hotový pokrm. Vápník + hořčík 2-3×D ½-1 lžička. Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 1-3×D vtírat do pokožky nad exponovanými částmi těla. Přebytek Oleje z měsíčku setřít.

Tradičně se mimořádně osvědčuje tlustý nátěr (obklad) z obyčejného tvarohu (obvyklé tučnosti) na noc, přiložit hadřík ve dvou vrstvách, přes to možno i mikroten (igelit) jako izolace, navrch lehce fixovat obvazem a ponechat v nočním klidu. Ráno omýt a namazat Bylinný olej z měsíčku+ (směrem k srdci).

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový. Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci Ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad místem svého lokálního poškození či potíží tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat. Chladit postiženou oblast obklady s ledem v utěrce (kvůli omrzlinám).

Přihlášení uživatele