Alergie respirační

Alergie respirační

Nepřiměřená reakce na přítomnost dráždivého prachu, pylu, roztočů a jejich výkalů, úlomků peří nebo chlupů a jiných, obvykle bílkovinných, substancí ve vzduchu vede k nadměrné reakci organizmu, hlavně ke zduření nosní sliznice včetně zmnožení jejího sekretu, slzotoku, dechovým potížím, kašlání a namíchnutí, že vás to nevynechalo. Vzhledem k tomu, že potom již kašlete na všechno, tak vám nezbývá, než se na to vykašlat.

Zajímavý stav někdy vzniká i otokem nebo křečí průdušek a dušením, kdy jste donuceni požádat (obvykle znakovou řečí nebo si to včas namluvíte do magneťáku pro případ telefonu) lékaře o štamprdli hydrokortizonu do žil.

Užívá se po měsíce až roky, podle stavu a věku.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinný olej z ostropestřece+ 2-3×D 1-2 lžičky.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 3×D.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z divizny+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 2-4×D.
Yacca 3-4×D 1. Velmi dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele