Astma

Astma

Průduškám v plicích se reakcí na alergen stáhne svalovina do křeče a obvykle zvýší produkce hlenů. Obtížné dýchání, a výdech zvlášť, se dále zhoršuje ve snaze vás dorazit.
Takže i když funíte jak lokomotiva, dusíte se, protože zesláblá dýchací svalovina vzduch nedostane ven a je ji nutno posilovat (ovšem ne zrovna ve chvíli, kdy jste zaneprázdněni záchvatem).

Vina u astmatu je obvykle ve vnitřním prostředí těla díky nedokonalé funkci jater, která mnohdy již před tím varovala atopickým ekzémem.

V praxi jsem pozoroval zvýšení četnosti záchvatů astmatu, ale i jiných chorob malých dětí, zvláště často po návštěvě u prarodičů přes noc. Zde si myslím, že nastal přenos hypotetické bioenergie, v této věci si nalistujte kapitolu Nepřiměřené zdraví. Dá se to také ale svádět na alergii na plísně doprovázející zejména prarodiče.

Vždy jsem pozoroval u všech případů blokády páteře a zvláště hrudní.

Doporučení dědka kořenáře

Užívá se po měsíce a podle potřeby, stavu a věku.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný olej z ostropestřece+ 1 lžička 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku+ 1 polévková lžíce mimo jídla a následně na zapití Bylinný extrakt z lípy+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Lze načas prostřídat za kombinaci Bylinný extrakt z divizny+ + Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 + 1 lžička.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
B-komplex velký 1×D 1 krátkodobě.

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Meditační a nepříliš namáhavá stereotypní pohybová cvičení častěji během celého dne s důrazem na dechové posilující cviky.

Další doporučení

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Na noc čelenku nebo kulich a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma).

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele