Chrápání

Chrápání

Chrápání má příčinu v uvolnění svalů měkkého patra, někdy i hrtanu a hlasivek. Zvláštností je, že majitele ten jakkoliv silný rachot neprobere, neboť má synchronizováno tlumení sluchového signálu v mozku. Setkal jsem se s převahou manželů, kteří spí odděleně právě z této příčiny.

Namáhavé dýchání v režimu dechového automatizmu při silném chrápání výrazně zvyšuje námahu srdce. To vede k srdečnímu selhávání, angíně pektoris a infarktům. Kromě toho se výrazně snižuje noční regenerace mozku a duševní výkon jde zřetelně dolů.

Můj kamarád a ve dne mimořádně milý člověk, pan B. Ř., který chrápe s citem pro tragédii, se již tak vypracoval, že při chrápání zrudne námahou až do stavu totální akustické i barevné gradace, monumentu a inferna (nevím sice, co to je, ale mám pocit, že se to sem hodí). Končí neuvěřitelně modrofialový strašlivým zachrochtáním do úplné tichosti mrtvoly - strašné. Člověk vyleze ze spacáku do zimy opakuje si zásady první pomoci a s údivem hledí na sladce a tiše odpočívajícího přítele. Lehce ho s láskou dopřikrejete. Vlezete do vychladlého spacáku a ve chvíli, kdy téměř spíte, se ozve strašné zachrápání... a člověk má chuť ho zabít v tu chvíli sám a nečekat, až ho ve spánku trefí laskavý šlak.
Užívá se měsíce do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt z máty+ 1 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 2-3×D.
Pupalkový olej 3×D 1-2 lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D.

Večer

Bylinný extrakt z dobromysli+ ½-1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít na noc.

Zevně

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro posílení proti chrápání: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte nějaký čas po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom cestujte myslí do svého nejbližšího okolí a provádějte prohřívání i zde. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost nebo že vás to unavuje.

Další doporučení

Nejvyšší úspěch pravděpodobně dosahuje popálení a zajizvení tkáně měkkého patra laserem na vhodných pracovištích (za nemalou částku).

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad krkem tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele