Chronická obstrukční plicní nemoc, CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc, CHOPN

Košatý název tohoto onemocnění znamená postupné a nevratné poškození plic.

Plicní sklípky (váčky) v našich plicích se zvětšují. Jejich zvětšení však znamená, že se zmenší povrh (plocha) pro dýchání. Úbytku plicních sklípků říkáme odborně rozedma plic, plicní emfyzém. Hlavním příznakem je nedostatek dechu, sípavý dech.

K rozedmě plic se v případě CHOPN ještě přidává opakující se až dlouhodobý zánět průdušek. Zánět způsobuje otok plic, vyšší tvorbu hlenu.

U tohoto onemocnění je častou opakující se komplikací mikrobiální zánět, jenž může naše obtíže ještě prohloubit.

Dlouhodobá změna plicních sklípků může mít vliv na činnost našeho krevního tlaku a srdeční činnost.

Příčina je spatřována v boji naší imunity v plících s cizorodými částicemi. Jako hlavní faktor je zmiňováno kouření, špatný vzduch.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z divizny+ 3 lžičky + Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička + Bylinný extrakt z lípy+ 1 lžička + Práškový vitamin C špetka (špička nože) do 0,5 litru vody, za dopoledne vypít. Užívat bude třeba dlouhodobě, lze udělat vždy měsíc pauzu, ale naplánovat užívání na chrchlavé, zimní období. Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Práškový vitamin C špetka (špička nože) do 0,5 litru vody a za odpoledne mimo jídla pít. Po měsíci lze dávku GH do 0,5 litru vody mírně snížit. Yacca 4–6× denně. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1× denně 1 večer, 2 týdny 2× denně 1, 2 týdny 3× denně 1 atd.

S jídlem

Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce na jídlo, po jídle, ale ne na noc.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet). Pupalkový olej, nebo Lněný olej extrahovaný CO2 3×D 1 lžička na hotový pokrm.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D mazat hrudník. Přebytek setřít hadrem a vzít si staré triko, páč to maže textil tak, že to začas nejde vyprat ani pracími přípravky z televize s nejreklamnějšími výkřiky obdivu.

Cvičení

Dechová cvičení 20 minut 6x denně, nebo Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25–40% – viz kapitola o dýchání sifonem) dechová masáž 2–8× denně 2–10 minut a na noc 15–30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna, aby nedošlo k otokům dýchacích svalů náhlou zátěží!

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci Ještěrčí dech: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1–6× denně.

Zadbalon poválet se 4xD.

Další doporučení

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele. Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat. Magnetický náramek Bioenergetický náramek BEN7, jenž svým magnetickým vlivem působí proti shlukování bílkovin a červených krvinek v krvi.

Přihlášení uživatele