Dutiny, zánět dutin, zastydlá rýma

Dutiny, zánět dutin, zastydlá rýma

Dutin máte v hlavě povícero. Největší dutina bývá často vyplněna mozkem. Poněkud menší jsou v čele pod a nad obočím a v lících pod očima. Proto se jim říká čelní a lícní. Všechny, i ty, co jsem nejmenoval, jsou propojeny kanálky s dutinou nosní a tudy se do nich může dostat infekce a zahnízdit se v jejich sliznici. Sliznice snaživě zduří a spolu s neodtékajícím hnisem vyplní a natlakuje dotyčnou dutinu. To bolí.

Léčí se to většinou, až když už to jinak nejde, punkcemi nebo odvrtáním a vypláchnutím. Nejste-li ale ten typ, který si pro korunu nechá vrtat koleno nebo dutinu, včas se začtěte do následujícího postupu.
Používá se asi týden až dva, než to bude zase v pořádku.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ nebo Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 2-3×D.
Bylinný olej z měsíčku+ užívat 3×D 1-2 lžičky.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z divizny+ 1 + 1 lžička do 2 dcl teplé vody, + Práškový vitamin C 0,1-0,5 g + přidávat 1 tabletu Betaglukany z hlívy ústřičné mimo jídla 4-6×D.
Bylinný extrakt z jablkaGP 1 lžíce do 2-3 dcl vlažné vody mimo jídla na doléčení.
Yacca 3-4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

Zevně

Zevní bylinný extrakt z dubu+ 1-10×D stříknout 5-15 kapek (odhadem) do krku ke kořeni jazyka, buďto z PE lahvičky s kapátkem nebo Rozprašovač (na lahvičku 100 ml) a pomalu propolknout. Tato rada je také výbornou prevencí.

Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D pomalu mazat a jemně masírovat do pokožky obličeje ve směru od středu k uchu. Nejbližší okolí očí velmi omezeně, aby lymfatický systém této nejtenčí kůže na těle stačil olej z měsíčku odplavit. Přebytek olej z měsíčku setřít hadříkem. Při pocitu vysušování lze lehce přemáznout oblast i Mast, bylinný extrakt z měsíčku, heřmánku, levandule, řebříčku.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Bylinný olej z měsíčku+ nalít 3-10 ml na dámskou vložku a přiložit na 6-12 hodin na přední stranu krku. Po 6-12 hodinách přestávky to lze několikrát zopakovat.

Bylinný extrakt z řepíku+ 1-2 lžičky do 1-2 dcl vody k výplachům nosu, nejlépe z dlaně nasátím (nacucnutím, vsrknutím) nosem 2-5×D. Od Bylinný extrakt z řepíku+ očekáváme spíše hojivý účinek.

Cvičení

Dýchací sifon SIF dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

2×D provádět nahřívání soluxem, ale doma! Po nahřátí dvě hodiny nelze ani přejít po chladné chodbě, natož ven! Nemáte solux ani infralampu? Nevadí, žehlička je sice nejnebezpečnější, ale nejúčinnější díky nejdelší vlně záření, která snadno proniká i kostí. Postavíte tepelný zdroj před sebe na stůl, vezmete si nižší židličku, abyste měli obličej blíže stolu, nařídíte si budík na 20 minut, zapnete to a nastavíte se tak blízko, jak snesete bez problémů a s jistotou, že se nespálíte. Opřete se předloktím o hranu stolu, palce si přitisknete mezi spánek a ucho a ukazováky si dáte před oči tak, aby se oči nepřehřály. Ostatní prsty sevřete v pěst, aby nestínily. Až vás budou ukazováky pálit, vyměníte je za prostředníky. Kosti v těchto prstech zachycují očím nebezpečný nadbytek tepla a současně kontrolují teplotu nahřívané oblasti. Důležité je stále hlídat svoji vzdálenost od zdroje, nedávejte si pohodlnou podporu, aby vás to nesvádělo byť jen k mikrospánku! Jinak se popálíte natošup, potom rychle viz Popáleniny.

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Zásadně se starat o to, aby nohy ani ruce nebyly studené, ale ne nahříváním ve vaně!
Stále nosit velmi teplou čelenku a na noc si ji dát přes kulicha staženého až na nos. Noční větrání řešte přes sousední místnost a pootevřené dveře. Teplota místnosti by neměla klesnout pod 21 °C a převýšit 22 °C.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně před bolícími dutinami tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele