Rakovina plic

Nejhorší nemoc plic

Kuřáci, bez ohledu na varování ministra zdravotnictví, mají asi 50× častější výskyt této rakoviny. Namáhaná tkáň průdušek se nedokáže vždy vyrovnat s chemickým drážděním svých buněk. Imunitní systém zde dostává tak zabrat, že prostě všechny zvrhlé buňky nezvládne. Zřejmě jich je víc, než na kolik stačí.

Je vhodné se v tomto případě podívat i na ztvrdliny vaziva a křeče svaloviny kolem páteře. Další příčinou bývá nevhodný dechový režim - povrchní dýchání. A také je vhodné si překontrolovat stav ostatních orgánů ovlivněných páteří v blízké lokalitě. Tedy ne jen tlusté střevo, jak tvrdí čínská nauka. Dost mě překvapilo, jak málo se čínské metody zabývají páteří, dokud jsem neviděl, jak cvičí i jak se často uklánějí. Doporučuji.

Užívá se rok i déle. Přejít na makrobiotickou stravu. Nekouřit! Zákaz televize a podobných stresorů.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1-2 lžičky.
Bylinný olej z ostropestřece+ 2-3×D 2 lžičky.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Vláknina 4-8 g prášku do 100 ml tekutiny 2x denně, nejlépe ráno a večer půl hodiny před jídlem smíchaná s 1 čajovou lžičkou křemeliny (např. Jemná křemelina) a na ochucení Práškový vitamin C špetka  1×D.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

2 lžičky Bylinný extrakt z tymiánu+ + 2 lžičky Bylinný extrakt z divizny+ + 2 lžičky Bylinný extrakt z rakytníku+ do 2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce fruktózy,  Práškový vitamin C půl lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1- 3×D. (+ Lze případně přidat Bylinný extrakt z tymiánu+ a Bylinný extrakt z divizny+.)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D.

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat hrudník 1-2×D směrem do podpaží. Přebytek setřít hadrem.
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

V období mimo projevy potíží je vhodné použití Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O rozmrzlé vodě) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Další doporučení

V jídle velmi omezit živočišné bílkoviny a tuky.

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad hrudí a játry tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele