Rýma

Rýma

Virus rýmy se přenáší s mikrokapičkami nosních sekretů vzduchem na desítky metrů, než kapičky vyschnou. Když je mlhovno, může to být i na delší vzdálenosti.

Virus pronikne do jádra buňky sliznice a překóduje ho. Buňka potom vyrábí jenom viry až do úplného vyčerpání. Potom její obal praskne a obrovské množství nových virů se vylije s buněčným obsahem do okolí a napadá sousední slizniční buňky.

Nová generace virů je za půl až jednu hodinu k dispozici. V tuto chvíli sliznice značným množstvím tekutého sekretu většinu virů odplavuje do jícnu. Něco málo se vyprská a vykýchá, aby si to mohl užít i někdo jiný.

Zničené povrchové buňky sliznice jsou napadeny běžnými typy přítomných mikrobů, které za normálních podmínek imunita drží zkrátka, ale nyní jsou mimo kontrolu. Potom je nosní hlen tvořen i hustšími slizovými látkami, které lépe fixují mikroby.

Někdy se zachytí i pěkně patogenní exemplář mikroba, který není hlenem inaktivován a v průběhu stékání do jícnu vytváří postupující zánět nosohltanu. Takto může docházet zvláště u dětí i k napadení průdušek.

Užívá se po několik hodin až dnů do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

S jídlem

Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z divizny+ 2+2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4×D.
Práškový vitamin C 0,25-0,5 g lze za zapití Bylinný extrakt z divizny+ viz výše.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Bylinný extrakt z jablkaGP 1 lžíce do 2-3 dcl vlažné vody mimo jídla na doléčení.
Yacca 4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

Zevně

Zevní bylinný extrakt z dubu+ rozředit těsně před použitím 1:1 až 1:20 vodou a kápnout několik kapek do nosní dírky. Očekáváte-li, že vám to bude nepříjemné, nebudete zklamáni, bude to strašné. Necháváte extrakt z dubu obvykle působit tak dlouho, až je nosní dírka průchozí. Máte-li pocit, že se účinek ztratil v hlenu, tak ho vysmrkáte a znova aplikujete extrakt z dubu ředěné již poněkud méně. Já sám si extrakt z dubu neředím.

Bylinný olej z měsíčku+ nalít 5 ml na dámskou vložku a přiložit na půl dne na přední stranu krku.

Cvičení

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení předklonů a záklonů (s oporou rukama o zadek - hýždě) způsobí zrychlení oběhu mízy v hlavě. Cvičíte asi 20 až 100 cviků hlavně ráno, nebo když to jde.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Na noc černý kulich, či šátek a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma).

Teplota v místnosti by se měla pohybovat kolem 21-22 °C, je-li příliš suchý vzduch, tak o stupeň méně.

Eukalyptová silice asi 50 ml se nalije do skleněné misky na kompot a nechá několik týdnů samovolně odpařovat do místnosti.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně před nosem a dutinami tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele