Zánět průdušek

Zánět průdušek

Akutní zánět průdušek nejčastěji způsobuje nachlazení, prostydnutí za účasti virů, či bakterií.

Klasické jsou příznaky nachlazení, kašel, škrábání v krku, sípavý hlas, případně i ztráta hlasu.

Dlouhodobý zánět průdušek může též mít příčinu v dřívějším nachlazení (též viry, bakterie) často v kombinaci s oslabenou imunitou.
Zde můžeme též příčinu hledat v kouření, prašném prostředí.

Dlouhodobý zánět (více jak 3 týdny) se bude projevovat stejnými příznaky, ale všechny budou dlouhodobé, nebo se budou opakovaně vracet. Dominantní opět bude kašel.

V případě akutního zánětu průdušek může být kašel suchý (sípavý, pálivý) i vlhký (s tvorbou hlenu, s vykašláváním).
V případě chronické bronchitidy bude převažovat kašel suchý.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z divizny+ 3 lžičky + Bylinný extrakt z tymiánu+ lžičky + Bylinný extrakt ze šalvěje+ 1 lžička + Práškový vitamin C 1 lžička do 3-5 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-4×D. Po vyléčení nasadit Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4–5 dcl vody, v níž může být rozpuštěna špetka Práškový vitamin C, a pít podle chuti mimo jídla 1–3× denně. Bylinný extrakt z jablkaGP 1 lžíce do 2-3 dcl vlažné vody mimo jídla na doléčení.
Yacca 4–6× denně. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1× denně 1 večer, 2 týdny 2× denně 1, 2 týdny 3× denně 1 atd.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Slunečnicový, lněný olej, bylinná kaše z ostropestřece, lopuchu, benediktu, libečku 3×D 1-2 lžíce na jídlo, po jídle, ale ne na noc.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D mazat hrudník. Přebytek setřít hadrem a vzít si staré triko, páč to maže textil tak, že to začas nejde vyprat ani nejreklamnějšími výkřiky obdivu nad pracími přípravky z televize.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinný olej z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci Ještěrčí dech: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech.

Další doporučení

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu, protože je zmenšen aktivní povrch plic. Nutné je aktivní dýchání, protože vypadává vaše dechová automatika nebo zapíná pozdě a vy se prostě dusíte. Myslete na dýchání a dýchejte podle možností jaksi napřed nebo trochu více, než to chce samo. Při špatném trávení v důsledku nadměrného množství hlenů v žaludku se osvědčuje zvláště u malých a zvracejících dětí užívání 1-3 lžic šťávy z borůvkového kompotu po půlhodině a podle chuti. Někdy to může být i z jiného kompotu, třeba angreštu, broskví, meruněk, ananasu, ale i vyždímaný čerstvý vyzrálý pomeranč. Nabízejte podle chuti, ale šťáva z borůvek je nejlepší.

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Na noc čelenku nebo kulich a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma). Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad hrudníkem tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Přihlášení uživatele