Štítná žláza obecně

Štítná žláza obecně

Obvyklé poruchy štítné žlázy u normálních lidí mají tradici v nedostatku jódu ve stravě, což se u nedospělců vyvíjí v kretenizmus (protože se zastavuje vývoj mozku) a u všech ve zvětšení této žlázy až do gigantických kilových rozměrů.

Nedostatečnou produkci důležitých hormonů této žlázy (i při normálním dostatku jódu), ovlivňujících mj. tloušťku, soustředění, myšlení a schopnost řešení psychických úkolů, fyzickou slabost a zrychlené projevy stárnutí, žláza řeší také svým přírůstkem, i když je závada v ní samé, například po poškození radiací z radioaktivního jódu po Černobylu.

Když štítná žláza produkuje nadměrné množství svých jódových hormonů, člověk hubne, hicuje a zneklidní až blbne v důsledku silně zvýšené látkové výměny. Také se zbytňuje tuk a vazivo za oční koulí, vytlačuje ji ven a vytváří tak dojem vodnických očí.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D.
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

KELP 640 mg 2-4×D (! při nedostatku jódu !).
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt z chmele+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vápník + hořčík 3×D 1 lžička.

Zevně

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Bylinný olej z měsíčku+ nalít 5 ml na dámskou vložku a přiložit na půl dne 1-3× týdně na přední stranu krku.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele