Afta a opary na rtu

Afta a opary na rtu

Afta je takový malý, protivný, zánětlivý, plochý, bolestivý a většinou kruhový vředovitý útvar v ústní dutině, který vás potkává v období nervového vyčerpání, kdy příčinný virus může vycestovat z těla neuronu nervovým vláknem na jeho konec, aby inspiroval imunitu k akci. V tento čas je nakažlivý. Jedná se pravděpodobně o herpetický virus (oparový) a je zajímavé, že lidé s opary většinou netrpí na afty a naopak.

Do týdne by to mělo být dobré. Zákaz televize, tchýně a podobných stresorů. Klid, přidat dvě hodiny spánku a afty si jinak nevšímat.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z lípy+ + Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Yacca 3-4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu. U aftů nejlépe tak, že v troše vody rozmícháte prášek z rozevřené tobolky a propláchnete tím přes nepříliš příjemnou chuť ústa a spolknete, doporučuji zapít.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Práškový vitamin C 1 g 2×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
B-komplex velký 3×D 1.

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Opar mazat Mast s bylinným extraktem z dubu+ 2-4×D.

Na pomazání Zevní bylinný extrakt z dubu+ 4-8×D vatičkou na párátku apod. Několik sekund to je velmi nepříjemné, ale rychle se to zlepší.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Meditační a hlavně dechová cvičení. Zákaz televize a podobných stresorů. Dostatek spánku.

Přihlášení uživatele