Akné (acne vulgaris až conglobata), uhry

Akné (acne vulgaris až conglobata), uhry

V pubertálním období přestávají fungovat hormony brzlíku a tělo začíná být řízeno i z jiných a kupodivu obecně mnohem známějších žláz - pohlavních. Tělo se učí samo na sobě stimulovat se a řídit hormony z nových žláz a někdy mu to dost dobře nejde.

Chemické řízení, jakkoliv se osvědčilo u rostlin, u lidí není vždy dokonalé. Játra nejsou optimálně nastimulovaná k detoxikaci vlivem nesprávného poměru hormonů dotčených i ostatních žláz s vnitřní sekrecí. Navíc se organizmus na periferii překyseluje nedokysličením (vysoká spotřeba kyslíku obvyklým psychickým napětím, velmi zvýšenou látkovou výměnou díky růstu, nedostatkem pohybu podporujícího ventilaci, případně ještě stresem v klidu u televize) a současným neodplavením metabolických zplodin, což velice vyhovuje v pokožce i v krvi běžně přítomným a původně tolerovaným mikrobům. Tento stav je zhoršován stresem (ne stresem mikrobů, zvláště příčinných stafylokoků, ti jsou celkem v pohodě).

Následkem předchozího se na člověku začíná projevovat trudovina, kdy nejdříve zahoustne maz ve žlázce a jeho špička povrchovou oxidací vytváří černý špunt. Další produkcí mazu se vývodný kanálek mazové žlázky natahuje a rozšiřuje, takže lze vymačkáním vydolovat až vícecentimetrové červupodobné husté mazové substance. To ovšem jen v případě, že žlázka nebyla infikována. Tato forma uhrovitosti má menší pozornost než další.

Dostala-li se do mazové žlázky infekce, způsobí její zduření přítomným mazem a dalšími substancemi - bílými krvinkami, bílkovinnými částicemi, mikroby a tkáňovým mokem. Ve středu se může nacházet ještě hustý nepohyblivý špalek mazu, který je tlakem hnisové kaše rozvolněn a při vymačkávání působí jako jakési jádro chovající se jako určitá líheň mikrobů. Při ošetřování je hygiena nezbytná (a Zevní bylinný extrakt z dubu+). Zevně toto stádium vidíte jako povrchové útvary s bílou hnisovou čepičkou, které většina mladých lidí se zvláštní oblibou ďoube. Někdy je v poměrně pevné mladé kůži takový přetlak, že při prasknutí řídký obsah hnisu vyletí ven jak z praku.

Jednou mě můj spolužák L. V. takto nechtěně trefil do oka, když si o přestávce vymačkával statného beďara a já se jak blbec díval, jak mu to jde. Dobře (blbě).
Až potud bych to charakterizoval jako, s obvyklou hygienou, v podstatě neškodné uhry.

Hluboký zánět mazových žlázek po sobě zanechává dolíčkové zajizvení, které v tomto věku, kdy se vybírá hlavně pohledem, majitele dosti znevýhodňuje.

Je to dáno hlavně tím, že roztrhané stěny mazové žlázky umožňují průnik mazohnisu plného mikrobů do okolí a způsobují rozsáhlé zánětlivé ložisko v kůži s vazivujícím průběhem hojení ve tkáni, což se dá ještě zhoršit vymačkáváním, kdy netušíce rvete mazohnis plný mikrobů tlakem do okolí a přestože jste třeba část vytlačili ven, tak zánět stejně rozšiřujete.

Užívá se po týdny až měsíce dle potřeby. Zákaz stresu, televize, techna, rapu a podobných parodií na hudbu, uzenin, nadměrně kořeněné stravy, čokolády.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z maliny+ dívky nebo Bylinný extrakt z vrbovky+ chlapci 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička lze přidat k předchozímu čaji 3×D nebo pít v 1-2 dcl vody samostatně mimo jídla.
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.
Yacca 2-3×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 2-3×D.

Zevně

Bylinný extrakt z chmele+ nejlépe neředěnou vtírat do postižených oblastí.
V případě horšího snášení extraktu ze chmele lze aplikovat Bylinný extrakt z řepíku+.
Po extraktu ze chmele lze vetřít do postižené oblasti trochu Oleje z měsíčku.
Masírovat páteř malým množstvím Oleje z měsíčku.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat zvolna!

Páteř rozhýbávat cvičením nejméně 4×D.

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele