Ekzém atopický

Ekzém atopický

Játra malých dětí postižených atopickým ekzémem se při rozkladu některých nepotřebných látek a bílkovinných substancí z potravy neosvědčila. Výsledkem ukládání odpadů do pokožky je ukrutně svědící ekzém. U dětiček se potom často a rychle vyvíjí alergie a později mnohdy i astma. Dětičky jsou mimořádně protivné a dokonale prověří nervy rodičovstva.
Jako odměna za to, že jste si je nechali a neudělali si jiné, je jejich nadprůměrná inteligence.

Většinou vás všechny tímto způsobem trestá enzymatická nedostatečnost jater pro rozklad některých konkrétních bílkovin, jichž se neumíte zbavit a stáváte se samohybnou popelnicí na odpadky, která pokožkou ekzémovitě přetéká (viz též kapitola O pokožce).

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení a ústupu obtíží podle stavu a věku. Omezit používání mýdel a zrušit šampony a podobné silné čistící prostředky. Nepoužívat chlorovanou vodu k pití ani k mytí. Zkrmovat stravu nenamáhající játra.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ + Bylinný extrakt z vrbovky+ 1 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Yacca 4-6×D. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Mast jemná s bylinným extraktem z dubu+ mazat velmi tence postiženou pokožku 1-3×D.

Bylinný extrakt z řepíku+ 2-4 lžičky do 2-4 dcl vody k omývání 1-3×D, je-li ekzém mokvavý, nebo Bylinný extrakt z chmele+, je-li suchý.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový, nebo při mokvavém ekzému řepíkový.

Masírovat páteř alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět 2-6×D cvičení břicha s prázdným žaludkem. Vestoje, opřeni rukama o stehna nebo o stůl, ve výdechu 10-25× vtahujete břicho dovnitř (takže vypadáte velice hladově) a povolujete, po rozdýchání to zopakujete a další cvik uděláte podobně tak, že jenom vtáhnete břicho co nejvíce dovnitř a podržíte, dokud vystačíte nedýchat.

Meditační a hlavně dechová cvičení. Zákaz televize a podobných stresorů.

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele