Ekzémy ostatní a plísňové

Ekzémy ostatní a plísňové

Játra a imunitní systém mohou většinou i za ostatní typy ekzémů. Zde významně záleží na tom, jaké krmivo pravidelně konzumujete a jak si s ním tělo umí poradit.

Citlivý přístup k výživě je podle mého základ pro celkové zdraví. Když berete požadavky těla na lehkou váhu, tak se tělo vzbouří a obtížně detoxikovatelné a nepotřebné látky (bordel, JON) vyhodí do pokožky. Respektive pokožka, když už se toho do ní z nějaké příčiny víc nevejde, reaguje svojí změnou, kterou můžete označit jako ekzém, případně může být dále infikována různými patogenními mikroby nebo plísněmi (viz též kapitola O pokožce).

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení a ústupu obtíží podle stavu a věku. Omezit používání mýdel, zrušit šampony a podobné silné čistící prostředky. Nepoužívat chlorovanou vodu k pití ani k mytí. Jíst pokrmy nenamáhající játra.
Při čištění organizmu se často ekzém na nějaký čas zhorší.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Yacca 4-6×D 1-2. Začít po několik dnů 2×D 1 a po týdnu 3×D 1 a postupně zvyšovat dávku. Dlouhodobě.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Zevně

Bylinný extrakt z řepíku+ 2-4 lžičky do 2 dcl vody k omývání 1-3×D, je-li ekzém mokvavý, nebo Bylinný extrakt z chmele+, je-li suchý, nebo, jedná-li se o plíseň, neředěné Zevní bylinný extrakt z dubu+.

Mast s bylinným extraktem z dubu+mazat velmi tence postiženou pokožku 1-3×D.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový, nebo při mokvavém ekzému řepíkový.

Masírovat páteř alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační a hlavně dechová cvičení. Zákaz televize a podobných stresorů.

Provádět 2-6×D cvičení břicha s prázdným žaludkem. Vestoje, opřeni rukama o stehna nebo o stůl, ve výdechu 10-25× vtahujete břicho dovnitř (takže vypadáte velice hladově) a povolujete, po rozdýchání to zopakujete a další cvik uděláte podobně tak, že jenom vtáhnete břicho co nejvíce dovnitř a podržíte, dokud vystačíte nedýchat.

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele