Kopřivka a svrbící pokožka

Kopřivka a svrbící pokožka

Dietní chyba, zvláště u mladších, bývá doprovázena nadbytkem kyselin, jichž se organizmus z nějaké příčiny zrovna není schopen zbavit a tlačí je do pokožky, kde už je jiných odložených těžko zpracovatelných látek (sajrajtu JON) tolik, že se další jen tak nevejdou. To vede k reakci, které říkáme kopřivka, protože se to všemi příznaky podobá ošetření pokožky touto léčivou bylinou v čerstvém stavu.

U mladých je to zřejmě dáno nedostatečným objemem tělních roztoků proti množství přijímané potravy, což snižuje možnosti vyrovnávání vln a nárazů metabolitů, které játra nestačí hned zachytit, upravit nebo zpracovat. U dospělého, který již není v růstu, jí poměrně méně a zpracovává potravu lépe, tento problém není tak častý.

Užívá se po několik dnů až týdnů do zlepšení stavu a ústupu obtíží. Omezit používání mýdel, zrušit šampony a jiné podobné silné čistící prostředky. Nepoužívat chlorovanou vodu k pití ani k mytí. Jísti pokrmy nenamáhající játra.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Yacca 4×D 1, krátkodobě do zlepšení stavu.
Užívat vitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce.
Vápník + hořčík 3-4×D 1 lžička.

Zevně

Bylinný extrakt z řepíku+ 2-4 lžičky do 2 dcl vody k omývání 1-3×D, je-li kopřivka mokvavá, nebo Zevní bylinný extrakt z dubu+ neředěné, je-li suchá.
Mast s bylinným extraktem z dubu+ mazat méně postižená místa 1×D.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový.

Masírovat páteř alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele