Mastné vlasy

Mastné vlasy

Kožní maz je nezbytný pro správnou funkci pokožky. Bez mazu nebude v kůži fungovat zadržování vody v kůži a naše pleť bude vysušená. Přemíra mazu brání kožnímu dýchání a může být pohoštěním pro viry a baterie.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

S jídlem

Bylinný extrakt z chmele+ + Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 + 1 lžička do 2 dcl vody 10-15 min. před jídly 1-3×D. Na zlepšení hospodaření s tuky v těle.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1 lžička na pokrm.

Zevně

1-2 týdně (podle Vás) místo šampónu použít kopřivový odvar (na 1 litr vody 1-2 hrsti nati i kořene kopřivy), nebo kvalitní kopřivový šampón. Dokonce můžete umýt hlavu šamponem, smýt a odvar kopřivy vmasírovat do vlasové pokožky.

Pleťová voda levandulová PVL pro běžné užití, odličování.

 

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Přihlášení uživatele