Neštovice plané

Neštovice plané

Neštovice černé (pravé) byly metlou lidstva a zvláště nepohodlných primitivních domorodců v dobývaných územích, kterou se zametaly díky nakažlivosti celé optimistické populace lidí i s jejich kulturou. Nyní jsou vymýceny údajně zcela. Neštovice také... (Optimisti si mysleli, že jich se to nedotkne.)

K dispozici je jen virus planých neštovic, který napadá zvláště děti a u těch méně odolných zůstává latentně skryt v neuronech, aby po mnoha letech ukázal při vhodných podmínkách, že umí udělat i pásový opar. Ano, tím naznačuji, že majitelé planých neštovic mohou se nadíti v budoucnu i pásového oparu, nezbaví-li se viru z organizmu dosti razantně až vehementně.
Nakažlivost je skoro stopro (v tom případě se jedná o neštovice roubované) nejen dotykem, ale i vdechnutými kapénkami smrkajícího, prskajícího a kašlajícího zdroje. Tento virus je obvykle smrtelně nebezpečný pro plod při nakažení ženy před porodem. Kupodivu si člověk neštovic užívá jen jednou v životě a vzhledem k ukrutné nakažlivosti dosti časně.

Protože s touto chorobou, která má někdy i horečnatý průběh, nechodíte k obvodnímu léčiteli ale k lékaři, který vás přiměřeně vybaví, nebývá časté řešení bylinné. Nicméně je tu.
Omezit používání mýdel, zrušit šampony a podobné silné čistící prostředky. Jíst pokrmy nenamáhající játra.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Při teplotách Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce Fruktózy, Práškový vitamin C půl lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1-3×D. (Lze případně s Bylinný extrakt z tymiánu+ 1-3 lžičky.)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 4-6×D 1-2. Krátkodobě.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vápník + hořčík 3×D ½ lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Zevně

Mast s bylinným extraktem z dubu+ lze několikrát denně vtírat tence do oblasti puchýřků, ale lepší je vtírat olej z měsíčku ještě před tím, než se puchýřky udělají (lze i preventivně vtírat do předpokládaných lokalit či do celého těla malé množství olej z měsíčku). Nicméně k tomuto účelu asi obdržíte tekutý pudr...

K omývání nebo do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový nebo řepíkový.

Bylinný olej z měsíčku+ vtírat do oblastí zduřených uzlin 1-3×D.
Masírovat páteř alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa. Z polévek se osvědčil odvar z kvoptáka.

Přihlášení uživatele