Opar pásový

Opar pásový

Virus planých (nebo i roubovaných) neštovic sužuje člověka ve vyšším věku většinou jako pásový opar. Výsev bolících pupínků podél dráhy zasaženého a zaníceného nervu umí velmi dobře bolestí zkazit náladu. Projevuje se jako většina virů při nervové únavě zároveň s náporem na imunitu například působením jiného viru, který bývá nejčastější příčinou jejího oslabení.

U lidí, kteří prodělali plané neštovice a mají ještě v těle aktivní viry, lze dvouměsíčním působením Yacca očekávat jejich projev formou pásového oparu, který následným návodem navždy odchází a jak se zdá, již se nevrací (tedy virus i se svým oparem).
Užívá se po několik týdnů do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z lípy+ 1+1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4 dcl teplé vody, v níž je rozpuštěna jedna lžíce FruktózyPráškový vitamin C čtvrt lžičky. Upíjet podle chuti 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z bezu černého+ 1-2 lžičky.)
Yacca 4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Zevní bylinný extrakt z dubu+ 2-3×D 4-7 minut mazat celou oblast a hned potom pokračovat Bylinným olejem z měsíčku+ 10-20 minut, přebytek setřít hadrem.

Masírovat páteř, kde to opar dovolí, nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele