Růžovka v obličeji (acne rosacea)

Růžovka v obličeji (acne rosacea)

Postižen bývá ponejvíce nos, brada, tváře, čelo a někdy také obličej (pro normální vtip, pro příslušníky důležitá informace). Začíná u starších lidí jako problémy vyrážkového typu, které se slévají v zarudlé plochy kožního zánětu ozdobené často různými tmavočervenými až fialovými pupínky. Majitele a hlavně a častěji majitelky hyzdí. Situaci zhoršuje sálavé teplo, chlad a jejich časté střídání, horká a studená jídla, káva, alkohol a důchod. U alkoholiků je to velmi typické znamení (nos, tváře), protože tím trpí výrazně častěji.

Máte-li to dobře rozjeté, podá vám šikovný lékař vhodné antibiotikum, kterým pobije přemnožené mikroby. Na obličej si napatláte sirnou mast a v klidu a samotě bez zrcadel a nejlépe potmě očekáváte s důvěrou ve vědu příchod původního vzezření. Nemá-li lékař výsledky, které jste očekávali, budete muset něco změnit. Léky, lékaře, léčitele, životosprávu, bydliště, názor na krásu nebo na život atd.

Mikrobi ve zpomaleném oběhu nedokysličené pokožky obličeje plného JON mají postupně lepší a lepší životní podmínky, až to bílé krvinky staršího člověka již nezvládnou a mikropotvory mají pré. (Sice nevím, co to znamená pré, ale říká se, že to mají myši, když kocour není doma.)

Každopádně to není smrtelné, ale naštve to.
Užívá se po týdny až měsíce dle potřeby. Zákaz stresu, televize, techna, rapu a podobných parodií na hudbu, uzenin, nadměrně kořeněné stravy, čokolády.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-4×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D (možno přidat Bylinný extrakt z tymiánu+).
Ascorutin 3×D 1 (vitamíny C a P na cévní stěny).
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.
Yacca 2-3×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z máty+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 2-3×D.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinný extrakt z řepíku+ nejlépe neředěnou vtírat do postižených oblastí.

Po extraktu z řepíku lze vetřít do postižené oblasti trochu Oleje z měsíčku.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat zvolna!

Nezbytné je pravidelné cvičení krční páteře. Po dvou až třech cvicích provádět maximální ale volný záklon a předklon hlavy, úklon nalevo i napravo, otáčení jako když „nemáme“ a potom kroužení, při kterém je nad ramenem ucho (a ne brada), to celé každou hodinu, tedy asi 10 minut celkem za den.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

V jídle se vyvarovat produktů kokosu, kakaovníku, mléka a jiného než malého množství vařeného mladého masa.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele