Vitiligo, ztráta pigmentu, pigmentové poruchy

Vitiligo, ztráta pigmentu, pigmentové poruchy

Játra v naší chemické době absolutně nestačí na všemi cestami do těla dodávané jedy v podmínkách těžkého informačního i životního stresu. Člověk není vývojem adaptován na takovouhle situaci. Prostě to za sto let nemohl stihnout.

Tedy obtížně rozložitelné a nepotřebné látky a toxiny (JON) se odkládají během dne (kdy se vyrábí pro tělo jen palivo) do vaziv, měkkých tkání a pokožky. V noci se to ale zase kvůli nezbytnosti vyrovnávání se organizmu s denními stresy prostřednictvím odezdání snů prostě nestíhá detoxikovat. A tak se ve vás pomalu hromadí nedefinovatelný odpad jako na divoké skládce. Viz O rozmrzlé vodě.
Buňky pokožky jsou ale navíc vystaveny venkovnímu záření, teplotě a chladu. To může způsobit „určité“ (čeština je zvláštní, protože myslím: těžko definovatelné, neznámé, nezmapované - hic sunt leones...) reakce, které se mohou v případě melaninových buněk projevit změnami na zbarvení pokožky, jak buňky v boji o přežití ztrácejí pigment špatně již fungujícími membránami, ten difunduje do okolí a zvláště do hlubších vrstev pokožky, kde setrvává podobně jako například tetování (a vzniká neškodná piha). To se projevuje pigmentovými fleky (i pihami) na tváři, předloktích a horní partii zad a ramen. Jedná-li se o fleky a oblasti bez pigmentu (vitiligo), tak nečistoty již vyřadily melaninové buňky úplně, ale pokud tyto buňky ještě neodumřely, je šance to opravit. Dopředu ale nelze říci, kolik jich přežilo... Čím déle, tím méně.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení situace. Potrava s výrazně sníženým přídělem masných produktů a tuků. Lehce stravitelná a jaterně dietní.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1-3 lžičky.)
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-3×D.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
PABA 300 mg (kyselina p-aminobenzoová) 1-2×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinný extrakt z chmele+ co nejméně ředěnou vtírat 1-3×D 1-5 minut do postižené pokožky, potom ještě vetřít trochu Oleje z měsíčku.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Ze stejné příčiny doporučuji vyhýbat se také stresu.

ro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Dostatek kyslíku je nezbytností pro účinnost jaterních funkcí. Takže vyhýbat se vydýchaným prostorám, větrat. Více se tělesně pohybovat, aby se část zplodin odplavila i potem.

Přihlášení uživatele