Encefalitida obecně, zánět mozku

Encefalitida obecně, zánět mozku

Zánět mozku je dosti častý u velmi malých dětí, ale se stárnutím do puberty se jeho výskyt snižuje. Mnohdy proběhne skrytě na pozadí jiné běžné nemoci s horečkami jako je chřipka, angína, zánět středního ucha apod. Čím mladší dítě je, tím méně odolná je jeho mozková bariéra pro přestup infekce. Dospěláci trpí na encefalitidu daleko méně a nebýt infikovaného agresivního hmyzu, asi by netrpěli vůbec.

Výsledkem menších atak encefalitidy jsou projevy poruch funkce mozkové kůry na té úrovni, které dítě dosáhlo před chorobou. Například v době, kdy už umí mluvit, může vzniknout dyslálie. Později i dysgrafie, dyslexie apod. Pokud je to dříve, tak poruchy stability, vyprazdňování, držení těla, chůze, úchopu, orientace apod. Je-li to později, lze očekávat i poruchy paměti a změny osobnosti. Silné celkové projevy nemoci mohou způsobit schizofrenii a jiné duševní poruchy. Může dojít i k trvalé obrně (dětská mozková obrna).
Vymazané schopnosti a vědomosti se dítě musí znova učit, je-li to ještě možné.

Mozek při odhojování chorob a úrazů často prochází fází epilepsie, ovšem ta může být i trvalá. Nejsilnějším následkem je demence. Tím nechci naznačovat, že všichni politici nutně museli mít tuto chorobu. Jsou určitě i moudří a empatičtí politikové. Co to, já blbec, píšu? Vždyť tomu ani sám nevěřím, asi jsem také dement nebo politik.

Buďte na stráži u malých dětí, nebo si jich udělejte víc. Rodičové bděte, dokud je čas, protože až vám odrostou, tak je stejně neuhlídáte, já to vidím doma. Ostatně, pokud mě skleróza neklame, nebyl jsem též dorostenec k uhlídání. To jsem ale pečlivě pozapomněl.

Teplota dětí přes 39 °C a pubertálů přes 38,5 °C výrazně zvyšuje možnost přenosu infekce až do mozku. Nenechávejte tedy mladistvé příliš hicovat, i když je doma sychravo (chladno, průvan...). Menší horečka většinou nevadí. Hlídejte si při teplotách i ztuhliny svalů kolem krční páteře a masírujte je (přiskřinují nervy, v důsledku čehož se mnohdy nevhodně roztahují a tím i ztenčují cévy, již tak díky horečce rozšířené a ztenčené, a infekti se snadněji dostávají skrz).
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z tymiánu+ 1-3 lžičky.)
Práškový vitamin C 0,5 g 2-3×D.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Zevně

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační a hlavně dechová cvičení. Zákaz televize a podobných stresorů.

Další doporučení

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Na noc čelenku nebo kulich a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma).

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Šéf domácnosti, který jde spát poslední, má za povinnost pohladit všechny již spící členy, nejen aby zjistil, zda nemají teplotu nebo zlé sny, ale aby jim dal nabíjející pocit životní jistoty!

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele