Epilepsie

Epilepsie

Poruchy tlumení ve vedení vzruchů v mozkové kůře se projevují různými typy záchvatů. Těmito stavy prochází mnohdy i nepoškozený mozek v růstu a neznamená to, že nějaké stereotypní bezmyšlenkové pohyby nebo zahledění se „do blba“ musí nutně být touto chorobou. To by potom většina úředníků měla jako nemoc z povolání. Záchvaty typu „grand mal“ s pěnou u úst mají zase ti, kteří jsou dotyčnými úředníky kontrolováni.

Epilepsie je i o špatném propojení nervových buněk většinou v nějak poškozeném mozku, který se hojí (nebo roste) a jeho buňky se snaží obnovit svoje zpřetrhané výběžky. Ty se ale bohužel často napojují jinak a vzniká informační porucha, která se opakováním záchvatů upevňuje jako paměťová stopa. Léky se tuto situaci snaží řešit tlumením a čekáním na přirozený proces zapomínání nepoužíváním a tím oslabováním této nervové dráhy.

Epilepsie je obvyklým doplňkem opravy mozku, který utrpěl újmu úrazem, výronem krve, stlačením otokem nebo nádorem, otřesem, nedostatkem kyslíku a živin, poruchou chemickou nebo toxiny mikrobestií, které pronikly mozkovou bariérou. Příčina bývá i v rychlém růstu dítěte v kombinaci s množstvím stresů.

Pro vznik poruch stačí mnohem menší trauma, než je obecné povědomí, například skok do studené vody ze sauny nebo zpoceni námahou, pár facek, kýchnutí (zvláště když stojíte čelem ke zdi), borrélie proniknuvší přes mozkovou bariéru, přiškrcení, přidušení, přiotrávení apod.

Epilepsie by měla postupně s mírou optimalizace práce mozkových drah v důsledku regenerace přirozeně vymizet. Je to nežádoucí porucha a jako taková není organizmem podporována. Když přetrvává, je to obvykle v důsledku značnějšího úbytku mozkové tkáně, jejíž regenerační pochody nemohou navázat na starší spojení a tak vytvářejí množství nových, které se nestačí optimalizovat před dlouhodobou fixací.

Epilepsie je i výsledkem růstu a používání mozku u dětí, které svým tělesným a duševním vývojem nutí mozek zapojovat stále více nervových drah a tím se samozřejmě zvyšuje procento nevhodných zapojení, která budou vbrzku opuštěna, ale před tím se někdy ještě stačí předvést coby funkční porucha mozku v epileptickém záchvatu. Tedy epilepsie není až tak nenormální, je to jen znamení, že poruch nervových drah je v tuto chvíli tolik, že ovlivňují vědomí a základní funkce, ale mozek se těchto poruch zbavuje sám, takže se u většiny lidí ani neprojeví, přestože takovými poruchami prochází každý mozek v růstu i v regeneraci.

Epilepsie má mnoho projevů a nemá smysl je vypočítávat, prozradí je EEG (elektroencefalografické vyšetření). Je-li epilepsie nezvladatelná a její ložisko lokalizované, provádějí lékaři jako poslední možnost odstranění části poškozeného mozku až celé hemisféry s tím, že zbytek při vhodné rehabilitaci přebírá po letech funkce i té chybějící části.

(Tuhle závorku nečtěte, protože mě tady svrbí úplně nevhodná poznámka, že nic není ztraceno, protože po odstranění celého mozku se může člověk stát uznávaným politikem nebo, po vytření mozkovny do sucha hadrem, i velitelem VB.)
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z borůvky+ 1-2 lžičky.)
Bylinný extrakt z dobromysli+ ½-2 lžičky do 1-2 dcl vlažné vody, pít při stresu nebo stavu vedoucímu k záchvatu, případně na noc.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-4×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5 minut 3×D.

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační, dechová a namáhavá nestereotypní pohybová cvičení, zvláště skupin velkých svalů, například nohou a trupu.

Další doporučení

Do nepohody nosit teplou čelenku, která vyhřívá čelo, spánky, horní část ucha, kost skalní a první dva krční obratle. Na noc čelenku nebo kulich a stáhnout přes oči až na nos (stejně je tma).

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele