Bolestivé menzes

Bolestivé menzes

Hormony mají za úkol stáhnout a uzavřít cévy, aby netekla vyživovací krev do děložní sliznice, která musí odumřít a odloučit se s minimální ztrátou krve. Hormony to v případě svého dostatku u mladých žen a v podmínkách kyselého režimu někdy přehánějí a přiškrtí i jiné cévy. V postižených tkáních těmito vyživovaných pak vznikají otoky a bolest. To platí obecně. Zalistujte si také do odstavce Menstruační bolesti. Kyselý režim nastává hlavně u žen se studenýma nohama.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z maliny+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. V době menzes po dvou lžičkách.
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. V době menzes po dvou lžičkách.
Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vápník + hořčík 4×D 1-2 lžičky při jídlech v období bolestí.

Na noc

Na noc Metyl ester kyseliny křemičité 1-2 polévkové lžíce mixovat do 2 dcl vody + Bylinný extrakt z dobromysli+ 1 čajová lžička + B-komplex velký 1 tableta.

Zevně

Masírovat zvláště bederní úsek páteře nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Provádět častěji během dne co nejdéle řízené dýchání v modifikaci Ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Páteř rozhýbávat Novpoklony nejméně 4×D.

Meditační cvičení pro posílení při menzes: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte nějaký čas po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom cestujte myslí do svého nejbližšího okolí a provádějte prohřívání i zde. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost nebo že vás to unavuje.

Další doporučení

Zásadně se starat o to, aby nohy nebyly studené, ale ne nahříváním ve vaně! Do postele si vzít ponožky a pánské spodky.

Přihlášení uživatele