Bulka v prsu

Bulka v prsu

Bulka v prsu nemusí znamenat hned paniku a obavy o život.

Je prokázáno, že v průběhu života se v našich tkáních tvoří neškodné tukové útvary případně lymfatické uzliny mění svou velikost.

Než se rozhodneme považovat bulku za rakovinou, je více než vhodné využít diagnostické metody moderní medicíny.
Která dovede rozlišit tukové útvary, zánětlivé abscesy, cysty od rakovinného bujení.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z maliny+ 2 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce Fruktózy, Práškový vitamin C půl lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z tymiánu+ a Bylinný extrakt z maliny+.)
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 2-3×D 1 lžíce na hotový pokrm, nebo po jídle.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej4×D 1-2 lžičky.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ + Bylinný extrakt z chmele+ ½ +1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat prsa 1-2×D velmi pomalu plošně (lymfodrenážně) směrem do podpaží. Přebytek stírat. (V prevenci stačí obden, obdva.)

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Další doporučení

V jídle velmi omezit živočišné bílkoviny a tuky.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad prsem a játry tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele