Cysta aktivní, rostoucí, nebezpečná (ženská)

Cysta aktivní, rostoucí, nebezpečná (ženská)

Cysta je opouzdřený dutý útvar v orgánu nebo na orgánu a bývá vyplněna tekutinou většinou odpovídající produkci tkáně, ze které vznikla. Tlakem na své okolí může způsobovat bolest, protože velikost cysty může dosáhnout až několika litrů.

Příčinou cyst, kromě nějakých vývojových či parazitárních vlivů, bývá hlavně ucpání vývodu žlázy s následným hromaděním jejího obsahu. Cysty vaječníků vznikají z důvodu závady na procesu zrání a vypuzení vajíčka z Graafova folikulu, většinou následkem zánětlivého pochodu, který tuto část vaječníku postihl.

A není divu, když skoro všechny ženské mají studené nohy a nahoru okolo vaječníků jim jde krev jak z mrazáku a zachlazuje a stahuje cévy v okolí. Díky tomu je v této mimořádně citlivé oblasti násilně snížena látková výměna, což vede k nedostatečnému vývoji folikulu a k jeho nedozrání a to je s pomocí cyklických hormonálních změn dobrý základ pro vznik cysty.

Domnívám se, že někdy je povázka vaječníku patologicky tuhá a nepustí vajíčko (z folikulu) z vaječníku ven. Odumírající buňky vnitřní stěny folikulu vypustí cytoplazmu do folikulárního vaku a cytoplazmatické hygroskopické bílkoviny zvětšují objem vaku přisátou vodou podobně jako klasická boule na čele po úderu, utiskují okolí a zhoršují látkovou výměnu stlačených buněk v okolí, které odumírají a opět přispějí svým obsahem do vaku, který zase nabude a přisaje tkáňovou vodu atd. Tomuto procesu napomáhá zhoršená látková výměna, obvykle staženými cévami vlivem úsad, chladu, někdy i nikotinu, a celková degenerace i ukládání JON.

Cysty někdy spontánně prasknou, voda vyteče a v břiše se uleví. Jindy pomohou bylinky naplněné vůní, přiložená ruka léčitele naplněná vůlí nebo bílého odborníka naplněná skalpelem.
Užívá se po několik měsíců do zlepšení stavu a ústupu podle stavu a věku.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Bylinný extrakt z maliny+ 2 lžičky +  Bylinný extrakt z tymiánu+ 2 lžičky do 4-5 dcl teplé vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 2-3×D.
Yacca 4-6×D 1. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Vápník + hořčík 2-3×D 1 lžička.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy 1-2 ml na noc.
Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D jemně a pomalu mazat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Také mazat vnitřní strany stehen směrem nahoru.
Masírovat páteř, hlavně bederní úsek, nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Páteř rozhýbávat cvičením nejméně 4×D.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Je dobré před spaním cvičit 5-15 minut dřepy na celých chodidlech a nahoru do záklonu s oporou o hýždě a výponem na špičky.

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Zásadně se starat o to, aby nohy nebyly studené, ale ne nahříváním ve vaně!

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele