Cysta pasivní, klidová, myom

Cysta pasivní, klidová, myom

Cysty pasivní jsou přítomny a nezlobí. Opět se jedná o vaky s vodou různého degeneračního původu. Mimo poruchy zmíněné v předchozí kapitolce lze předpokládat mechanické poškození parazitem, inkrustací, následkem vnitřního krvácení po nárazu za předpokladu dostatečné křehkosti vaziv tkáně (obvykle s dostatkem JON), následkem mechanického dráždění ztuhlou strukturou tkáně, následkem ucpání či srůstu vývodu vnitřní žlázky atp. Obvyklé jsou v ledvinách, játrech, prostatě, prsu a často ve vaječnících. Jsou to ty, kterých jste si nevšimli.

Myom je nezhoubný nádor hladké svaloviny dutých orgánů, například trávicího traktu, ale hlavně dělohy. Myslím, že vzniká v místech, kde je opotřebená hladká svalovina již poněkud zvazivovatělá a křehká, mnohdy po zánětech, kdy došlo k poruše svalového snopce, jehož konce snaživě dorůstají a rostou a rostou, ale nenaleznou se.
Užívá se po několik měsíců do ústupu až vymizení podle stavu a věku.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + 2 lžičky ? (viz níže) do 4-5 dcl teplé vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 2-3×D.
(? = Bylinný extrakt z maliny+, když se jedná o vaječníky a prsa. ? = Bylinný extrakt z vrbovky+ ledviny a prostata. ? = Bylinný extrakt z ostropestřece+ játra, slinivka, slezina.)
Yacca 4-6×D 1. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Užívat vitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1-2 lžíce na jídlo, po jídle, ale ne na noc.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vápník + hořčík 2-3×D 1 lžička.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy 1-2 ml na noc. (Jen u potíží ženského spodku!)
Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D jemně a pomalu mazat břicho nebo záda v lokalitě cysty.
Masírovat páteř, hlavně bederní úsek, nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Páteř rozhýbávat cvičením nejméně 4×D.

V klidové fázi choroby je vhodné 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu (nedýchat). Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Je dobré před spaním cvičit 5-15 minut dřepy na celých chodidlech a nahoru do záklonu s oporou o hýždě a výponem na špičky.

Meditační cvičení pro posílení imunity: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Zásadně se starat o to, aby nohy nebyly studené, ale ne nahříváním ve vaně!

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele