Děložní sliznice - zbytnění vedoucí k neplodnosti nebo kyretáži

Děložní sliznice - zbytnění vedoucí k neplodnosti nebo kyretáži

Pakliže se vám při menzes neodloučí zbytnělá část sliznice a přežívá, tak pod ní narůstá s dalším cyklem nová vrstva. Když se to stane jednou, tak příští měsíc odcházejí nepříjemné velké cucky. Když se sliznice neodloučí po několik měsíců, může to dojít až do stavu, kdy už se sama odloučit nedokáže nebo za cenu značného krvácení (hrozícího i vykrvácením), protože cévy, které sliznici vyživují, se musely zvětšit do velikého průměru a nedokáží se již působením hormonů dostatečně zatáhnout. Navíc neodloučená stará sliznice je smetištěm a časovanou bombou, počínaje patogenními mikroby, plísněmi, kvasinkami a rozkladnými produkty bílkovin až po mutageny.

Většinou je na neodloučení děložní sliznice (endometria) také vinen nedostatek ženských hormonů u starších žen v důsledku jejich náhle menší produkce nebo větší potřeby v chemicky znečištěném organizmu (JON) např. slabší funkcí jater (mnoho příčin). Tím nedochází k dostatečnému uzávěru cév vyživujících sliznici, která má odumřít a odloučit se. Pakliže neodumře, tak se neodloučí a vyrůstá pod ní další vrstva a s ní problém.
Taková sliznice není schopná uživit vajíčko a je jednou z příčin neplodnosti.

Užívá se po týdny i měsíce do regenerace a zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z maliny+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle mimo jídlo 3-4×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z maliny+ 1-3 lžičky.)
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Užívat vitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 2-3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy 1-2 ml na noc 1×D nebo obden.
Masírovat páteř, zvláště bederní úsek, nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.
Bylinný olej z měsíčku+ 1-2×D jemně a pomalu mazat břicho ve směru hodinových ručiček ležíc na zádech s pokrčenýma nohama. Také mazat vnitřní strany stehen směrem nahoru.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Cvičení rozhýbávající hlavně bederní páteř. Předklony, záklony, úklony, rotace, otáčení, kroužení atd. Důležité je pravidelné cvičení páteře 6-16×D 4-10 minut v přiměřeném rozsahu, pokud to alespoň trochu jde.

Provádět 2-6×D cvičení břicha s prázdným žaludkem. Vestoje, opřeni rukama o stehna nebo o stůl, ve výdechu 10-25× vtahujete břicho dovnitř (takže vypadáte velice hladově) a povolujete, po rozdýchání to zopakujete a další cvik uděláte podobně tak, že jenom vtáhnete břicho co nejvíce dovnitř a podržíte, dokud vystačíte nedýchat.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Udržovat nohy pokud možno v pohybu a teplé. Do postele si vzít ponožky a pánské spodky.

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele