Endometrióza

Endometrióza

Endometrióza je velmi zákeřná choroba žen, kdy se jim částečky děložní sliznice dostanou vejcovody do dutiny břišní, kde se někam nalepí a uchytí ještě dříve, než odumřou, ale pak už neodumřou a chovají se jako původní sliznice. Bohužel jinde. Tedy připravují se na uhnízdění vajíčka, zduřují, odlučují se v menstruačních cyklech a krvácejí bez vývodu ven, prostě dělají bordel a navíc se tak i dále šíří. To vede k těžkým změnám v organizmu, ke srůstům střev a jejich deformacím, k poruchám průchodu stravy, k hematomům, zánětům, krvácivým stavům, bolestem a dalším potížím široké škály.

Částečky odlučující se děložní sliznice (endometria), které během normální menstruace odcházejí pochvou ven naznačujíce tím, že žena nebyla oplodněna, se dostávají do vejcovodu a jak odborníci praví – z nejasných příčin, tedy idiopatických – míří do břicha... Ostatně tamo tudy míří většina z nás, jen to neříkáme nahlas... (z příčin jasných neidiopatických, pakliže ovšem sami nejsme nějací podivní idiopati...)

První příčina vzniku endometriózy je v omezení volného výtoku menstruační krve z dělohy a pochvy. Děložní hrdlo může být zúženo například vývojovou chybou či zataženo lokálním zánětem a otokem z mikrobiálních, virových, chlamýdiových nebo plesnivých příčin. Otok může vzniknout i z mechanických příčin třeba v důsledku nešetrného souložení, robertkování nebo tak nějak. Také nádorem nebo třebas jen přechodným zbytněním či stahem poševního svalstva. Běžnou příčinou je i ucpání pochvy něčím vloženým, nejčastěji tampónem (...nejčastěji..., to jsem si dovolil teda hodně...!). Máte-li tampóny v oblibě, vyměňujte je dříve, než se naplní, aby přirozené vyplavování menstruačního obsahu nebylo zastaveno!
Z podobné příčiny je zcela nežádoucí, aby se v době menstruace souložilo, protože ani pánská gumová ochrana nezabrání prostupnosti slizničních chuchvalců do vejcovodů (kdo ví, co to je, tak je mu to principielně jasné...). Dokonce některé ženy se specifickým orgasmem doprovázeným peristaltickým nasáváním spermatu do dělohy mají tendenci děložní obsah obrácenou peristaltikou vejcovodů (standardně za účelem usnadnění oplodnění) vtahovat dovnitř. Tedy i slizniční fragmenty, jsou-li přítomny. A jsou-li, má endometrióza víc než šanci. Pro ženy bez schopnosti orgasmu je to vlastně jediná výhoda této nevýhody. Asi nic moc...

Druhá příčina vzniku endometriózy je v poruše peristaltiky vejcovodů, která normálně, kromě krátkodobého orgasmu, směřuje z čistících důvodů z břicha do dělohy, napomáhaje zároveň vajíčku v jeho cestě vejcovodem. Vajíčko jiný pohon na rozdíl od spermie nemá... Poruchy toku vejcovody nebo nečastěji zástava peristaltiky vzniká drážděním nervů odstupujících od míchy, procházejících oteklým, přepjatým a tuhým vazivem v lokalitě bederní páteře. Tedy tak zvané „bloky“. Toto vazivo obvykle tuhne chladem (moderní je nosit odhalenou bederní oblast a křížovou kost) a extrémní námahou svaloviny vzpřimovačů u osob nosících vystrčený zadek (protože když se zvednou ze židle, mají zkrácená třísla a podsadit pánev jim ani nejde) a zbytněním a zpevněním bederní a křížokyčelní části lokomočního aparátu v této patologické podobě. Chodí vlastně v takovém záklonu. Je to sice možná reklamně eroticky zajímavý záklon trupu s vystrčeným pozadím, ale z mého pohledu je to těžce špatně. U těchto osob je často v předklonu vidět v křížokyčelní oblasti náramný otok z trhajících se úponů vzpřimovačů. Pro mé oko je tak velmi kuriózním pohled na fotky obnažených modelek – perspektivních majitelek endometriózy. Gynekolog podnikatel si nad takovou módou mne ruce stejně jako prostatolog nad moderními minisedly bicyklů... Mají o práci trvale postaráno.
Situaci výrazně imprdelizují věčně studené, z estetických důvodů obnažené ženské nohy. Ty fungují jako dokonalé chladiče na krev, která se navrací silnou žilou ve vzdálenosti jednoho centimetru od vaječníků. Tato krev je asi o 15 °C chladnější než teplota uvnitř těla a omezuje tak nejen látkovou výměnu ve vaječnících, ale hlavně rozšiřuje vnitřní kapiláry velmi zvýšenou místní kyselostí vlivem nedostatku kyslíku, která je zdrojem nevhodného prostředí pro aktivitu bílých krvinek a imunitu, ale i příčinou křehkosti kapilár a nadměrného odumírání endometria, zmnožení uvolňovaných chuchvalců a značnějšího a bolestivějšího krvácení.
Bederní oblast s vysazeným zadkem je zdrojem mnoha dalších problémů. Často se zde brzy začíná bortit páteř s patřičnými bolestmi a sníženou nosností. Orgány pánevního dna nefungují správně, střeva ochabují (vyboulují se, natahují a ztenčují) a nefungují, což může vést až k výhřezu konečníku, břicho se zvětšuje, měchýř ztrácí tonus, svěrač nesvírá, děložní závěsy povolují a děloha vyhřezává, střevní svalovina i cévní stěna konečníkových žil povoluje za vzniku hemeroidů, tvoří se i křečové žíly na nohách a zcela nenápadně se zvětšuje průřez břišní aorty za přiměřené ztráty její pružnosti a schopnosti aktivně se podílet na prokrvování dolních končetin – výsledkem jsou otoky a bolesti nohou. Vysazená bederka mění úhly styku kloubních ploch v kyčelním kloubu a ten se vydírá a zrychleně opotřebovává. Prostě, když se to s..., tak se to s... a žádné „spolkni prášek“ na to nezabírá, jen velmi komplexní přístup.

Z hlediska příčin je nasnadě, že zarostlé vejcovody jsou počátkem endometriózy a mimoděložní těhotenství v nich je smrtelným nebezpečím případných ne-matek. Další z mechanických příčin může být i úder či kop do podbřišku, kdy se část slizničních buněk dělohy uvolní a dříve, než odumřou, můžou být například souložením dopraveny do břicha.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Z bylinkových produktů doporučuji pravidelně Bylinný extrakt z maliny+ 1-2 lžičky do 1,5-2 dcl vody 2-3×D mimo jídla.
Je-li zvýšená pravděpodobnost tvorby myomů, tedy raději dát vody 4 dcl a přidat 1 lžíci (10-12 ml) Bylinný extrakt z hruškyGH.

S jídlem

Po jídlech pít na detox Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1-2 lžičky do 1,5-2 dcl 2-3×D. Tímto čajem lze zapíjet i nějaký zdroj vápníku (tableta Vápník, hořčík, zinek, Vápník, hořčík, zinek a vitamin D, půl lžičky Vápník + hořčík (nejlevnější)).
Starší dámy za účelem obnovy mládí si mohou přidat 2-3×D bobule Koenzym Q10 s rutinem (30mg) + Lecitin (1200 mg) + Brahmi.

Do jídel doporučuji propašovat 2×D Pupalkový olej lžičku až lžíci, což je olej z pupalky s výraznými ženskými účinky (+ játra, žlučovody a jejich kameny, paměť, spodek, pokožka, ekzémy a sliznice) extrahovaný pomocí CO2 zaručujícího vysokou výtěžnost účinných látek (chuť výrazně nic moc).

Před jídly je vhodné 2×D užívat Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžičku do 1 dcl vody. Je-li problém i se žlučníkem, tak ještě přidat ½ lžičky Bylinný extrakt ze zeměžluče+. Obtěžují-li prdy (flatulence) nebo menstruace bez antikoncepce nechodí či chodí nepravidelně, je dobré si před tím ¼ hodiny spařit lžičku fenyklu ve ¼ l vody a po scezení teprve přidat Bylinný extrakt z chmele+ a případně Bylinný extrakt ze zeměžluče+.

Cvičení

Cvičit s bederní páteří, aby byla pružná a nepůsobila problémy nervům odstupujícím od míchy. To zajistí Novpoklony 4-6×D 5-30× a břišní tance nebo podobné hemžení v podvečer.

Výborné služby páteři udělá Zadbalon, na němž se půlminutu pováleti zády na koberci stane slastí až nezbytností i několikrát denně. (Bez Zadbalonu vás asi časem chytne šlak. Nevím sice přesně, co všechno šlak obnáší, ale bezpečně vím, že skoro všechno!)

Nejméně 2×D je dobré si dýchat Sifonem 6 s pytlíkem o objemu kolem 0,5-1 litr (cvičně si ho v ruce (bez sifonu) naplňte tímto množstvím vody, abyste věděly, jak asi má být velký; na sifonu 6 už musí být nainstalován dle návodu výhradně suchý, aby se neprověšoval). Voda (stačí ta nejobyčejnější) vám v Dýchací sifon SIF při výdechu nesmí šplíchat do pytlíku ani při nádechu vnikat do pusy, ale bublat musí. Bublejte si obvykle 5-30 minut odpoledne a navečer. Při rakovině, únavovém syndromu a psychovypětích i častěji. Nejde při tom dost dobře velet, takže řízení domácnosti po čas bublání odpadá. Sifon ženské proto nerady, jsou ale přidušené, unavené, imunita i nervy v háji, rychleji stárnou a chátrají kvůli nedostatku kyslíku. Dýchací sifon SIF je jediná efektivní a zároveň nejlevnější pomůcka pro zlepšení dodávky kyslíku a akustické domácí pohody imitující zurčení potůčku.

Ještě jedna skutečně okrajová rada. Doporučuji dámám cvičit leh-sedy tak, aby neustále tlačily natažené nohy patami na zem bez zapírání se o cokoliv. Ale to chce prakticky ukázat a v poradně vidět osobně. Tam se budeme bavit i o dalších věcech a potížích v kombinaci s endometriózou, jako je neplodnost, problémy s krční páteří a hlavou, které také často bývají důsledkem těchto pánevních příčin. A hlavně na to mohu působit bioenergeticky a jako doplněk nakonec i transvitálně.

Další doporučení

Nesouložit zbytečně, stereotypně, ale jen když se na to těšíte a má to nějaký pro vás důležitý význam. V tom případě je vhodné před použitím pána tamo i na něj aplikovat asi 0,5-1 ml (prstem nebo gumovým násadcem na injekční stříkačce 2 ml aplikovat Bylinný olej z měsíčku+. Je protizánětlivý, protiplísňový a vůbec působí proti kdečemu škodlivému tamo. Je slizničně i svalovovazivově lubrikační, zvláčňující (výrazně zlepšuje pružnost poševních stěn..., což může být velmi ceněno nejen nestoudníky, ale zvláště stoudníky...), tlumí pálení a svrbění, či případnou vyrážku, má lymfostimulující a imunoprotektivní efekt), čímž se běžná prostá erotická činnost mění na unikátní léčebnou masáž a péči o dobré zdraví.

Chodit s podsazeným zadkem. Nenosit vysoké podpatky, které jsou jednou z hlavních příčin tuhnutí bederky (snížená pružnost kroku), ale pružit raději lehce na špičkách a používat prsty na nohou při chůzi pro odraz, což výrazně působí proti vzniku vybočení palce.
Tomu geniálně napomáhají Boty MBT s nárazy pohlcující a tlumící patní sulcovitou konstrukcí (klouby a páteřšetřící chůze bez otřesů, podsazená, jak na mechu nebo po pláži).

Sedět doporučuji na sedacích míčích kvůli pohupování se pro uvolnění napětí břišních orgánů a bederní páteře.

Další věc, kterou dámy nerady, je nošení Bederního pásu od kostrče výše, aby se vyhřály úpony vzpřimovačů páteře a kříž. Co já už slyšel výmluv… ale faktem je, že všechny, které za mnou přišly kvůli neplodnosti a tuto radu v množství jiných dodržely, co vím, tak posléze otěhotněly.

Řešení endometriózy je prostě práce na plný úvazek, ale musí to být o vědění a informacích, ne jen o víře.
Informace zde uvedené jsou osobním názorem Dědka kořenáře a nejsou určené k oficielní terapii!

Přihlášení uživatele