Mastopatie fibrocystická

Mastopatie fibrocystická

Veliký počet žen a dívek má malé bulky v prsech jako cysty, které se objevují a zvětšují v období menzes, kdy prsa žen zduřují poslušna hormonům. Tvoří se zvláště ženám, které neudržují v dobrém stavu páteř a nechodí vzpřímeně (viz Ischias) a spíše těm s většími prsy.

Je obrovská škoda, že ještě nikdo nepřišel s nápadem, který tento problém umí minimalizovat. Jedná se o jednoduchou lymfodrenážní masáž prsů s pomocí Bylinným olejem z měsíčku+, vyrobeného tak, aby se dobře vstřebával do lymfatického systému. Až budu starý a zcela neškodný dement s chvějícíma se rukama, tak si zařídím masérnu k tomuto účelu. Do té doby si ženy musejí pomoci samy nebo donutit muže, aby jim to udělali. (Zní to dost dvojsmyslně. Každopádně je zde určité nebezpečí, že je-li masér v pořádku, tak bude chtít odměnu protislužbou.) Ti to pravděpodobně zneužijí, což ovšem bývá dosti akceptováno, někdy přímo požadováno.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce + Bylinný extrakt z maliny+ 1-3 lžičky do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a popíjet podle chuti a možností mimo jídla 1-3×D.
Yacca 4×D 1. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1-2 lžičky.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Plošně mazat prsa roztaženou dlaní (jako kdybyste hrnuli vodu po stole) s pomocí Bylinným olejem z měsíčku+ od dolního konce hrudní kosti směrem do podpaží jemně, s citem a pomalu. Na okraji hrudníku před podpažím dvakrát zakroužit, aby se lymfa dostala do uzlin. V místech bulek lze také při dalším tahu provést několik lehkých krouživých pohybů. Nakonec olej setřít a nenechávat schnout na kůži. Maže se 1× obden až 2×D.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního až krčního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem, rameny, otáčet krkem ve směrech „nemáme, máme, nevíme“ a také otáčet hlavou. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Je dobré před spaním cvičit 5-15 minut dřepy na celých chodidlech a nahoru do záklonu s oporou o hýždě a výponem na špičky.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalon průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele