Neplodnost mužská

Neplodnost mužská

Zajímavostí spermie je, že zraje asi 10 týdnů a při tom potřebuje o několik stupňů nižší teplotu, než má tělo, jinak je spermií o desítky procent méně s vysokým podílem vadných. To zhoršují slipy a vypasované kalhoty. Další porucha může být v nadvarleti nebo neprůchodném či neperistaltikujícím chámovodu. Mnohdy se setkáte s velikou bolestí semenných váčků, které se dlouhým drážděním přeplňují výživnou tekutinou. V neposlední řadě ještě prostatický sekret nemusí mít optimální složení pro stimulaci pohybu spermií.

Dítě ještě ani není oplodněnou buňkou a už musí překonat tolik problémů. O tom, zda to nakonec bude syn nebo dcera, rozhodují zrovna spermie. „Mužské“ jsou výrazně rychlejší, ale mají kratší životnost několika hodin, kdežto „ženské“ (spermie, které vyrobí ženu) jsou sice pomalejší, ale vydrží i déle než den. Jejich trpělivost v čekání na ovulaci a vypuzení vajíčka se jim zřejmě vyplatí, neboť se údajně rodí více dívek než chlapců.

Dívky přicházejí na svět z lásky ženy k muži, když žena je ochotna ke styku i dříve, než jí hormony ovulace ovlivní názor více tolerovat sexuální zájem muže. Chlapci se rodí spíše díky vlivu ovulačních hormonů na obezřetnost matky a jejích feromonů na aktivitu muže. To bylo v dobách neznalosti prevence početí hlavním důvodem převahy porodů chlapců.
Užívá se po více měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z vrbovky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně Bylinný extrakt z máty+ 1-3 lžičky nebo i stejně Bylinný extrakt z vrbovky+.)
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-3×D.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Ginkgo Biloba 24 mg 1-2×D (jen u starších přes pětatřicet).

Zevně

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Je-li to možné, provádět systematické vícehodinové a namáhavé cvičení ekvivalentní například 5-15 km běhu nebo 40-100 km jízdy na kole nebo 2-5 km plavání nebo 3 hodiny posilování. Nezbytné parametry jsou: nenamáhat tělo jednostranně, nedělat jednu činnost déle než hodinu, dostatek kyslíku a dobře se obléci, aby nevzniklo nastuzení od silného pocení. Každý den obměňovat způsob námahy. Zátěž zvyšovat v rámci fyzických i psychických možností postupně. Svalová činnost takto stimuluje tvorbu androgenů (mužských pohlavních hormonů).

Meditační, pomalá, nenamáhavá cvičení bederního úseku páteře. Předklony, záklony, předklony do strany, úklony, rotace, kroužení trupem apod. Cvičit častokrát několik minut během celého dne.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Nenosit přiléhavé kalhoty a slipy. Neválet se v horké vodě, nechodit do sauny a nepřehřívat organizmus ani jinak než vlastním teplem.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Přihlášení uživatele