Rakovina prsu

Nejhorší nemoc prsu

U prsu najdete několik zvláštností. Mléčná žláza je poměrně hodně vystavena okolnímu prostředí, ale že nemá být chlazena, naznačuje objemná ochranná tuková vrstva. Prs je po relativně dlouhou dobu uzavřen v textilním svíravém pouzdře (podprsenka „polsky“: textylnaja podpierka kozactva uvadlego), které brání normálnímu oběhu mízy a krve v tenkých žilách.

V době laktace mají produkční buňky extrémní látkovou výměnu a v tento čas se dokážou dobře čistit objemem své produkce. Později, při snížení odběru mléka, metabolity mají již čas a možnost se v buňkách hromadit, což postupně vede k poruše genetické informace. Na problému se významně podílí hmoždění při kojení, následné záněty, zhrubnutí a vnitřní jizvy až srůsty mlékovodů.

Situaci tu navíc dost znepříjemňuje citlivost žlázových buněk na hormony s jejich každoměsíčním cyklem, které obvykle zbytečně zvyšují látkovou výměnu mléčné žlázy. Předpokládám, že to je vlastně určitá preventivní ochrana proti atrofii z nepoužívání. Ovšem váznoucí dodávka živin a odplavování zplodin poruchy genetické informace dále zhorší. Výběr k prsu laskavé podprsenky je mimořádně důležitý a právě tak pravidelná celoživotní péče mazáním a lymfodrenáží.
Užívá se rok i déle. Přejít na makrobiotickou stravu. Zákaz televize a podobných stresorů.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ ½ lžíce 3x denně užívat mimo jídlo (1 hodina před, nebo 2 hodiny po jídle, čímž se rychle vstřebá, hojí sliznice a jde do lymfy).
Následně na zapití užívat: 2 lžičky Bylinný extrakt z tymiánu+ + 1 lžička Bylinný extrakt z maliny+ + 1 lžička Bylinný extrakt z rakytníku+ do 2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce Fruktózy, Práškový vitamin C půl lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1- 3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z tymiánu+ a Bylinný extrakt z maliny+.)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno přidat Bylinný extrakt z tymiánu+).
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 2-3×D 1 lžíce na hotový pokrm, nebo po jídle.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej4×D 1-2 lžičky.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ + Bylinný extrakt z chmele+ ½ +1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat prsa 1-2×D velmi pomalu plošně (lymfodrenážně) směrem do podpaží. Přebytek stírat. (V prevenci stačí obden, obdva.)
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Další doporučení

V jídle velmi omezit živočišné bílkoviny a tuky.

Krystal broušeného křišťálu 2-6×D uchopte všemi nataženými prsty dominantní ruky špičkou směřující od dlaně a krouživě s ním pohybujte těsně nad prsem a játry tak dlouho, až budete mít zvláštní individuální pocit v daném místě (obvykle mravenčení, chvění, teplo, tlak či jiné pocity) nebo do doby, kdy pocítíte teplo krystalu (obvykle 10-15 minut).

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele