Rakovina varlat

Nejhorší nemoc varlat

Tvorba mužských pohlavních buněk v miliónech a syntéza pohlavního hormonu testosteronu.

Varlata jsou tedy činorodým orgánem, co do počtu vytvořených buněk. Chybička se může vloudit, a jde-li o chybu v DNA, kterou imunitní systém neopraví, vniká rakovina.

Medicína příčinu zatím plně nevyzkoumala, takže se musíme spokojit s konstatování, že rakovina varlat bude mít spojitost se sebe prosazováním pánů.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný olej z měsíčku a rakytníku+ ½ lžíce 3x denně užívat mimo jídlo (1 hodina před, nebo 2 hodiny po jídle, čímž se rychle vstřebá, hojí sliznice a jde do lymfy).
Následně na zapití užívat: 1 lžička Bylinný extrakt z tymiánu+ + 2 lžičky Bylinný extrakt z vrbovky+ + 1 lžička Bylinný extrakt z rakytníku+ do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 3 dcl teplé vody, v níž jsou rozpuštěny dvě lžíce Fruktózy, Práškový vitamin C půl lžičky a několik krystalků soli. Upíjet podle chuti 1- 3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z tymiánu+ a Bylinný extrakt z maliny+.)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno přidat Bylinný extrakt z tymiánu+).
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).
Yacca 4-6×D 1-2 tobolky. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Bylinná kaše z ostropestřece+ 3×D 1 lžíce.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ + Bylinný extrakt z máty+ 1 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1-2.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat varlata a vnitřní stranu stehen směrem nahoru a tříselné oblasti 1×D.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevní bylinný extrakt z kostivalu+ a potom 15-30 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

V období mimo projevy potíží je vhodné použití Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět častěji během dne podle možností co nejdéle řízené dýchání v modifikaci ještěrčího dechu: maximální výdech i bránicí a stažením břicha (počkat 1-3 sekundy), maximální nádech (počkat 5-12 sekund), povolit a nechat samovolně vydechnout (čekat opět 5-12 sekund) a opět supervýdech...

Další doporučení

V jídle velmi omezit živočišné bílkoviny a tuky.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele