Výtok (poševní)

Výtok (poševní)

Výtoky doprovázejí většinu ženských chorob, neboť sliznice se brání bacilům, plísním, kvasinkám, prvokům (trichomoniáza) a jiným mikropotvorám, jak to jen jde. Je to směs hlenu, bílých krvinek (ale i ostatních), mikroorganizmů, zbytků sliznic, tekutého obsahu případných cyst apod., obvykle dosti infekční.

Výtok znamená, že se organizmus pere s nějakým ženským problémem a že potřebuje pomoci. Ale když by to měl být chlap, tedy jen gynekolog nebo lékárník. A kdyby to měl být vlastní nebo za vlastního se vydávající, tedy jedině když výtok není přítomen a vše je ošetřeno a promazáno Bylinným olejem z měsíčku+ (používat už navždy kvůli latentním infekcím 1-2 ml olej z měsíčku před stykem).

Užívá se po několik týdnů, vyjímečně měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně s Bylinný extrakt z tymiánu+ 2-3 lžičky.)
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s čajem Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 3-6×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě). Možno s Bylinný extrakt z hruškyGH.

S jídlem

Bylinný extrakt z maliny+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt z chmele+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Vápník + hořčík 3×D ½ lžičky.

Zevně

Zevní bylinný extrakt z dubu+ 2-4×D lze zředit vodou asi 1:4 až 1:5, nejlépe v injekční stříkačce, a aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy vleže při zvednuté pánvi a s opřenýma nohama o zeď. Vhodné je potom s nohama nahoře několikrát zašlapat jako na kole (Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat až za půl hodiny nebo za hodinu po extraktu z dubu).

Bylinný olej z měsíčku+ 2-3×D nebo alespoň na noc aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy 1-2 ml vleže při zvednuté pánvi a s opřenýma nohama o zeď. Vhodné je potom s nohama nahoře několikrát zašlapat jako na kole.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat vnitřní stranu stehen, třísla a podbřišek 2-4× týdně.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Časté cvičení rozhýbávající hlavně bederní páteř. Předklony, záklony, úklony, rotace, kroužení atd. pokud to alespoň trochu jde.

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Je-li to možné, 1-4×D cvičit břišní stěnou masáž břišních orgánů tak, že se opřete rukama o stehna nebo stůl a ve výdechu vtáhnete (vcucnete) a povolíte 10-20× břicho. To děláte tak dlouho, jak dlouho vydržíte ve výdechu. Obvykle stačí 2-3 série po sobě.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Udržovat nohy pokud možno v pohybu a teplé. Do postele si vzít ponožky a pánské spodky.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Nutný je dostatek kyslíku ve vzduchu. Vyhýbat se vydýchaným prostorám. Větrat.

Přihlášení uživatele