Zánět dělohy

Zánět dělohy

Děloha je živná půda pro člověka, když se mu ještě neříká člověk a je v podstatě rostlinou, neboť je vyživován ze svých placentárních kořenů.

Zánětlivý proces se rozvine většinou zavlečením patogenního mikrobu sexuálním partnerem, nebo samoinfekcí z krve například díky prochlazení dolních končetin, které zhorší látkovou výměnu v oblasti dělohy a tím zlepší podmínky pro usazení patogenních mikrobů. Stažení drobných cévek kouřením mikrobům pomáhá rovněž.

Někdy je zánět důsledkem traumatizování děložního hrdla erotickou činností, při které u disponovaných osob dochází k nárazům do něj jak do boxovacího pytle. To pak zduřuje, tvrdne, ztrácí plasticitu a nárazy se přenášejí výše na dělohu, což zvyšuje její citlivost k infekci, zvazivovatění, oběhovým a dalším změnám.

Úplně jiná příčina zánětu dělohy bývá po nedostatečném odloučení opotřebené sliznice spíše u starších žen. V jejích zbytcích se mohou množit mikrobi a dělat zle.
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt z maliny+ 2 + 2 lžičky do 2-3 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4-6×D.
Práškový vitamin C 0,5-1 g 3-5×D.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s čajem Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 3-4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3-4×D.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinný extrakt z chmele+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Zevně

Bylinný olej z měsíčku+ 2-3×D nebo alespoň na noc aplikovat pomocí gumového násadce na injekční stříkačce do pochvy 1-2 ml vleže při zvednuté pánvi a s opřenýma nohama o zeď. Vhodné je potom s nohama nahoře několikrát zašlapat jako na kole.

Do koupelí si vařit přísadový čaj měsíčkový.

Masírovat páteř nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Bylinným olejem z měsíčku+ mazat vnitřní stranu stehen, třísla a podbřišek na noc směrem k srdci.

Bylinný olej z měsíčku+ aplikovat pomocí druhého gumového násadce na injekční stříkačce 2 ml do konečníku asi 1-2×D 2 ml na noc. (Nezapomeňte vložku...)

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek olej z měsíčku setřít hadříkem.

Cvičení

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Provádět celodenní dechové cvičení ve stylu ještěrčího dechu (...výdech, nádech, povolit, chvilku počkat, výdech, nádech, povolit, počkat..., viz Ještěrčí dech).

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele