Artróza, dna, bolesti kloubů a páteře

Artróza, dna, bolesti kloubů a páteře

To, co játra nerozloží a ledviny nevymočí, se usazuje ponejvíce v chrupavkách a vazech. A ty nejenže nevážou a chrupají někdy až dost nahlas, ale hlavně pobolívají. Když to chrupavky v kloubech už s vámi nemohou vydržet, odejdou a mají absenci, zastaví vaše pohyby artróza.
Upozorňuji na preartrotické změny, které začínají omezením hybnosti kloubu(ů), tuhnutím a křehnutím, tvrdými otoky vaziv a svalů, zkrácením svalů nebo degenerací nestažlivé svaloviny ve vazivo. Výrazně varujícím prvkem je i dlouhodobá kompenzace pohybové poruchy třeba jediného kloubu, která se projeví nefyziologickým přetěžováním a bolestí či opotřebením kloubů dalších. A totéž platí i pro svaly.

Výsledkem zanedbání opravy obecně je, že se potíže začnou objevovat na dalším místě, či místech, a pak stejně budete muset do generálky... Nejdříve se poruchy projeví na pohybovém aparátu, ale později v důsledku přiskřípnutých nervů začínají haprovat i ostatní orgány, zvláště duté, vybavené hladkou svalovinou. Například žíly, žaludek, žlučník, střeva, močovody, průdušky, jícen apod.

Když se dovnitř do kloubu namísto ledvinami ven vylučují soli kyseliny močové, vzniká Dna.
Užívá se po měsíce do vymizení potíží a potom preventivně dle potřeby a pocitu. Klouby důsledně udržujeme v teple.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ + Bylinný extrakt ze šípku+ 1 + 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 2-3×D.
(+ Bylinný extrakt z vrbovky+, když se projevuje neschopnost ledvin vylučovat kyselinu močovou, která se usazuje destruujíc klouby).
Bylinný extrakt z kopřivy+ dlouhodobě 1-2 lžičky + Tekutý kolagen 1 lžička do 2 dcl vody 3xD mimo jídla podle námahy (zátěže).
Yacca 4-6×D. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít dlouhodobě rozmrzlou vodu dopoledne 2-3 dcl, odpoledne 3-4 dcl, navečer 0,6-1,5 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít obvykle před jídly 5-15 minut 3×D.
Vápník + hořčík 2-3×D ½-1 lžička.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.

Zevně

Masírovat klouby směrem k srdci nejdříve 5-10 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom 15-45 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit návlekem ze staré ponožky bez špičky. Páteř masírovat obdobně, zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-30 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Nenamáhavá stereotypní rozhýbávající pohybová cvičení postižených kloubů častokrát během celého dne.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Zajímavých úspěchů v potlačení bolesti lze dosáhnouti obvykle i s elektronickým zařízením (například řada Tens SE 33 nebo částečně i Omron E3), které pomocí mikroproudů s drobnými automasážními záškuby svaloviny pod elektrodami v podstatě unaví přetížený nerv, takže přenos informace o bolesti je výrazně omezován bez vedlejších účinků. 1-6×D asi 15 minut.

Zateplit Nokiltem nebo Nákoleníky ap. po celý den.

Přihlášení uživatele