Blokády páteře - viz Ischias

Blokády páteře

Blokády páteře - viz Ischias.

Otázka opravdu na tělo - jak často rozblokovávat páteř, aby nevznikla hypermobilita z vytahaného vaziva? Je-li to třeba, až 4×D, ale koukejte cvičit, hýbat se a posilovat.

Nutno posoudit bezprostřední úlevu jak vaziv páteře samotných a drážděných nervů, tak hlavně inervovaných orgánů (viz např. Zánět slepého střeva nebo Infarkt srdeční).

K vytahání vaziv dochází nejen častým rozblokováváním, ale hlavně jejich nepoužíváním a udržováním nefyziologické polohy. Vaziva rozcvičovaná jsou pevná a k blokádám páteře dochází minimálně. A když, tak se hned výrazně a neodkladně přihlásí do opravy.

Pakliže ale nemíníte dělat pohybovou údržbu vaziv páteře cvičením, je pro vás ekonomičtější adaptovat se na nefyziologický stav a při tom se cpát léky proti bolesti.

Jako váš oblíbený sport doporučuji ležink. Pravidla tohoto národního většinou mužského sportu (i když nastupující generace dorostenců a mladých borců není až tak limitována pohlavím - jsou to v podstatě všichni) jsou jednoduchá: zaujmout horizontální polohu a na rozdíl od ostatních sportů svalovinu napínajících, u ležinku se svalovina důsledně povoluje, přičemž se projevuje jeho psychicky i takticky nejnáročnější fáze - být mimo povšimnutí. Jste-li dalšími borci nebo kýmkoliv jiným přehlédnut, získal jste aut. Množství hráčů je omezeno nejnižším počtem jeden. Hra se dá hrát i týmově. Vítězí vždy ten, který dosáhne více autů.

Přihlášení uživatele