Bolesti nohou, zvláště v noci

Bolesti nohou, zvláště v noci

Noční bolesti v nohách jsou jak ze zmodernizované pohádky o slepičce, kohoutkovi a úřadu. Nervová zakončení hlásící bolest v noze jsou stlačena mikrootoky. Mikrootoky vznikly od rozšířených kapilár a vlásečnic. Ty se rozšířily následkem zpomaleného toku krve okyselením, spotřebováním kyslíku (proto i úbytek neutralizujících kationtů Ca, Mg, K). Zpomalený tok krve vznikl roztažením cév. Cévní svalovina se fláká, protože nemá nervové příkazy ke stahu. Nervy nevedou příkazy od míchy, protože jsou přiskřípnuté vazivem. Vazivo páteře skřípe nervy, protože otéká a je pod napětím. Vazivo otéká a napíná se, protože se nemůže zbavit roztoku svých metabolitů vaší noční nehybností. Nehýbete se, protože ležíte. Ležíte, protože jste unaveni. Unaveni jste, protože jste neleželi. A máte to! (Latinsky je bludný kruh - circulus vitiosus.)

Užívá se měsíc až několik měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží podle stavu a věku.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z máty+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 2-4×D.
Bylinný extrakt z bezu černého+ 1-2 lžičky + Bylinný extrakt z kopřivy+ dlouhodobě 2 lžičky do 2-3 dcl vody piji mimo jídla 3xD.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-2×D (lze i Bylinný extrakt z máty+).
Ascorutin 3×D 1 (vitamíny C a P na cévní stěny).
Yacca 3-4×D 1. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička nebo JK do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 2-3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Vápník + hořčík 2-3×D ½-1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1.

Zevně

Nohy mazat směrem k srdci 2-3×D Zevním bylinným extrakt z jírovce, měsíčku, přesličky, břízy 5-15 minut.

Nohy mazat na noc směrem k srdci Bylinným olejem z měsíčku+ a zateplit třeba starými tepláky.

Masírovat páteř a zvláště bederní úsek nejdříve 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 15 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Nohy potřebují stálý pohyb a nepokoj, zvláště když dlouhodobě sedíte nebo stojíte. Pohybujte stále nohama, přešlapujte.

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Častěji během dne zvednout nohy nahoru. Nejlépe si lehnout na 2-5 minut nohama blízko ke stěně a natažené nohy o ni opřít chodidly nejméně 60 cm nad podlahou. Poněkud slabší účinek má dávat nohy na stůl.

Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava.

Sedět doporučuji na sedacích míčích, nejen kvůli snížení škrcení a útlaku žil (a z toho pak křečákům) a otokům nohou, ale hlavně pro možnost pohupování se ke zlepšení funkce břišních orgánů a bederní páteře.

Přihlášení uživatele