Odvápnění, osteoporóza - viz Řídnutí kostí

Odvápnění, osteoporóza

Odvápnění, osteoporóza - viz Řídnutí kostí.

Když dámy v určitém věku pravidelně v rámci informačního servisu, ale mnohdy i jen tak, aby řeč nestála, cvičí a zatěžují jazyk a hlasivky, tak jim tréninkem a námahou tyto nástroje s přibývajícím věkem neatrofují a zůstávají v dobré kondici až do konce, který je většinou zaskočí tam, kde netrénovaly se stejným úsilím. (Zkuste se zamyslet nad vlastní životosprávou hlouběji než nad tímto souvětím.)

Kost reaguje na své zatížení a námahu v podstatě stejně jako sval, jen mnohem pomaleji. Při námaze se zpevní a zesílí, při nepoužívání zeslábne. Mladá kost, která má v sobě ještě hodně (přebytek) vaziva, je pružná. Stará kost úbytkem vaziva (a tudíž i vápenatých solí) řídne, křehne a snadno se láme. Vazivová tkáň spojuje kostní buňky a je jim základnou pro zesílení kosti. Když nebudete podporovat vazivo v kosti, není kost schopna se zavápnit. Nemá kam.
Uvědomte si, že vápníku je v těle celkem jen 1 - 1,5 kg, tedy 2,5 - 3,8 kg vápenatých solí.
Když se rodíte, jste ze 75 % voda, když končíte, tak jen z 50 %. Chybějící 25 % vody je JON. A kde? Převážně ve vazivech... Nezdáte se sobě být smetištěm? Počtěte si O rozmrzlé vodě.

Přihlášení uživatele