Otoky nohou - viz Křečové žíly

Otoky nohou

Otoky nohou - viz Křečové žíly.

Otoky nohou vznikají z vody, která se z mnoha možných příčin dostává z krve do tkáně, ale nemůže se vrátit do kapilár zpět a je jí tolik, že i normálně fungující lymfatický systém ji nedokáže odplavit. Holt to musíte zase vzít do rukou vy, prostě ani to tělo si bez vás neví rady. Bohužel jste sami sobě nepostradatelný, -ná, -né, -ní. Otok rozsáhlý - viz Lymfedém.

Rozsáhlý otok, kdy vám zduří a ztěžkne končetina, mívá většinou příčiny v lymfatickém systému, který z nějakého důvodu není schopen vodu odčerpat z dané lokality a končetina (většinou) se tváří, jako by její původní majitel byl přinejmenším slon.
Otok tohoto rozsahu umí udělat i Zánět žil na žilním systému tím, že omezí návrat krve k srdci neprůchodnými žilami, a ani perfektní lymfatický systém takové množství tkáňového moku, které z městnající krve vznikne, prostě nemůže technicky odčerpat, protože na to není kapacitně vybaven.

Hlavní příčina bývá ale v zanesených a ucpaných mízních uzlinách obvykle bakteriemi nebo mikrometastázami, exoticky i parazity.

Aktivitu lymfatického odčerpávání mohutně zvyšuje pravidelný pohyb svalstva. Nejednou, když jsem seděl celý den na židli u počítače, jsem s večerem zjistil značný otok kolem kotníků. Poprvé jsem pyšně vybaven svými mazadly působil Zevním bylinným extrakt z jírovce, měsíčku, přesličky, břízy a následně Bylinný olej z měsíčku+ v dlouhých tazích směrem k srdci asi hodinu. Bylo to lepší. Potom jsem si šel na půlhodinku klusat (pružně, bez došlapu na paty) a po otoku ani stopa. Příště jsem to již řešil klusem rovnou, i když klusat s obtěžkanýma nohama je ze začátku divný pocit. Prokázal jsem si, že přirozený pohyb je pro lymfodrenáž nejdůležitější a všechno ostatní je jen trapná náhražka (ovšem lepší ta, než nic).

Přihlášení uživatele