Zlomeniny

Zlomeniny

Příčina zlomenin bývá ve špatném odhadu situace s důrazem na slovo: Kdybych...
Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky + Bylinný extrakt z borůvky+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D.
Tekutý kolagen 3-4×D 1 lžíce.
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat extrakt z borůvky, ostropestřce 1-2 lžičky.)
Užívat běžné multivitamínové a minerálové komplexy 1-2×D.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Vápník + hořčík 3-5×D 1 lžička.
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).

Zevně

Bylinným olejem z měsíčku+ 1-2×D mazat a velmi pomalu a jemně masírovat oblast zlomeniny a nad ní směrem k srdci. Přebytek olej z měsíčku setřít hadříkem.

Osobně mám zkušenosti s následujícím postupem: Dojít k potoku vydloubat kořen kostivalu lékařského (proto si ho pěstuji u domu) a strouhat ho na jemnějším struhadle do misky s teplým tekutým vepřovým sádlem (dle starých rad by to mělo být koňské hřivní), až je tam kostivalu více než sádla. Promíchat a přikládat jako tlustou vrstvu na zlomeninu a okolí podobně jako lékaři dávají sádru, zafixovat dlahou apod. Nechat působit asi den. Další den umožnit macerované kůži se srovnat a následující den to zopakovat. U mladistvých to bylo srostlé do týdne a další týden už bez dlahy, ale nezatěžovat. A bylo to. U dospělých záleží na množství JON v kostních buňkách a na prokrvení.

Cvičení

Dýchací sifon SIF (refluxní vzduch 25-40 % - viz kapitola O dýchání sifonem) dechová masáž 2-4×D 2-10 minut a na noc 15-30 minut. Zátěž zvyšovat velmi zvolna!

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Přihlášení uživatele