Sítnice se odchlipující

Sítnice se odchlipující

Sítnice se odchlipuje vždy, když pod ní dochází ke krvácení a otoku.
Nejlepší řešení je okraje laserem připálit (lékař!, ne vy), aby nevznikl rolovací efekt. To je velmi nepříjemná a nebezpečná komplikace, kdy se část sítnice odchlípne drobným krvácením z důvodu úrazu křehkých cév (úder do oka, skok do vody z výšky, stříknutí tekutiny z hadice apod.), vysokého tlaku nebo některých chorob (cukrovka).

Krvácením i následným otokem dochází k odtržení další části sítnice, ta se jakoby odroluje jako roleta a tím vzniká další slabé místo, v němž může nastat nové krvácení atd., až do úplného srolování a slepoty.

Řešení nelze odkládat, jinak na vaše další úspěchy už nebudete vidět.

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení a ústupu obtíží podle stavu a věku. (Vzhledem k citlivosti na denní světlo doporučuji pobyt například v jeskyni...).

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z borůvky+ + Bylinný extrakt z máty+ 1 + 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 4×D.
Ascorutin 3×D 1 (vitamíny C a P na cévní stěny).
Bylinný extrakt z hruškyGH 1 lžíce do 4-5 dcl vody, v níž může být rozpuštěn Práškový vitamin C špetka, a pít podle chuti mimo jídla 1-3×D. (Lze případně přidat Bylinný extrakt z máty+ 1-2 lžičky.)
Yacca 4-6×D. Pravidelně a dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd.
Pít (upíjet) rozmrzlou vodu dopoledne 1-3 dcl, odpoledne 1-4 dcl, navečer 0,2-1 l (viz kapitola O rozmrzlé vodě).

S jídlem

Bylinný extrakt z ostropestřece+ 2 lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídle 3×D.
Lecitin 1,3 g 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Koenzym Q10 s rutinem po 30 mg 3×D 1 (jen u starších přes třicet).
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Bylinný extrakt ze zeměžluče+ ½ lžičky do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D.

Zevně

Pleťovou vodou světlíkovou PVO mazat 2-6×D přes zavřená oční víčka (obři přes oční víka nebo Kyklop přes oční poklop) od nosu směrem k uchu.

Polarizační brýle po celý den (k PC to asi nepůjde)! Klasické žárovky by byly vhodnější, nežli úsporky či zářivky.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Provádět pomalá dechová cvičení častokrát během dne.

Další doporučení

Do postele a do nepohody nosit čelenku nebo kulicha. Do postele i přes oči až na nos.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele