Zánět ucha a středouší

Zánět ucha a středouší

Velmi oblíbené choroby malých dětí doprovázené značným řevem, brekotem a novou dírou do ucha. Ne pro náušnici, ale pro odtok hnisu. Příčina je v přenosu patogenních mikrobů Eustachovou trubicí z oblasti nosu a nosní mandle do středoušní dutiny s doprovodným efektem ucpání zduřelé eustachovky rýmou.

Můžete dětem říkat nahorudolů, že mají dýchat nosem a ústy teprve, až když to nosem nejde. Nefunguje to. Asi to bude tím, že špatně slyší...

Užívá se po několik týdnů až měsíců do zlepšení stavu a ústupu obtíží.

Doporučení dědka kořenáře

Mimo jídla (30 min před, nebo 2h po jídle)

Bylinný extrakt z tymiánu+ + Bylinný extrakt ze šalvěje+ (nebo Bylinný extrakt z divizny+, Bylinný extrakt z lípy+) 2 + 2 lžičky do 2-4 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3-5×D.
Práškový vitamin C 0,25-0,5 g lze zapíjet Bylinný extrakt z tymiánu+ viz výše.
Betaglukany z hlívy ústřičné 2-3 tablety denně (možno s Bylinný extrakt z tymiánu+).
Yacca 3-4×D 1. Krátkodobě do zlepšení stavu.

Pří užívání antibiotik: Bylinný extrakt z kopřivy+ 2 lžičky až 1/2 lžíce do 1,5-3 dcl vody 3-5xD mimo jídla i mimo antibiotika (2 hodiny od nich) a doužívat i po antibioticích.

S jídlem

Bylinný extrakt z borůvky+ u dětí nebo Bylinný extrakt z ostropestřece+ u starších 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D.
Bylinný olej z měsíčku+ 3-4×D 2-4 lžičky.
Pupalkový olej 3×D 1 lžička.
Vápník + hořčík 2-3×D ½-1 lžička.

Zevně

Do ucha kápnout 3-6×D 1-2 kapky Zevní bylinný extrakt z dubu+, po čtvrthodině přidat 1-2 kapky Oleje z měsíčku.

Bylinný olej z měsíčku+ nalít 3-10 ml na dámskou vložku a přiložit na 6-12 hodin na přední stranu krku nebo na bolící oblast. Po 6-12 hodinách přestávky to lze několikrát zopakovat.

Posaďte se ke stolu, o který se opřete lokty. Hlavu skloňte bradou na hrudník. Bradou se opřete (a trochu tlačte) do dlaní, jejichž prsty míří podél dolní čelisti pod uši. Váš laskavý bližní nechť masíruje pomalými polokruhovými přirozenými pohyby palci směrem nahoru a do strany svalovinu krční páteře (s důrazem na obvyklou tvrdší bouli oteklé svaloviny v křeči) vzadu odzdola nahoru asi 5 minut Zevním bylinným extraktem z kostivalu+ a potom alespoň 10 minut Bylinným olejem z měsíčku+. Nakonec vše setřít hadříkem. Po masáži zateplit suchým šátkem, šálou, rolákem...

U někoho se projevuje jako neobyčejně účinné vtírání Oleje z měsíčku krouživými pohyby do oblasti tváří před uchem a v okolí ucha několikrát denně, přebytek setřít.

Cvičení

Meditační cvičení pro lokální změny: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Potom se speciálně zaměřte na problémovou lokalitu, hřejte až spalujte a meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D.

Další doporučení

Do postele a do nepohody nosit čelenku nebo kulicha. Do postele i přes oči až na nos.

Postel upravit tak, aby hrudník byl podložen mírně šikmo nahoru a hlava ještě výše asi o 15-25 cm od roviny postele.

Přihlášení uživatele